Rozważacie zakup wibratora? Słusznie, to świetny sposób na zwiększenie satysfakcji z seksu, nieważne przy tym, czy będzie używany solo czy z partnerem/partnerką. Zastanawiacie się przy tym, na który się zdecydować, jaki wybrać, wśród tak wielu, dostępnych na rynku? Spróbujmy troszkę podpowiedzieć.

Dla kogo są wibratory?

Część osób czuje się lekko zawstydzona samym pomysłem, że mogłaby kupić wibrator. Takie akcesoria erotyczne nadal jeszcze nie przez wszystkich są akceptowane, chociaż na przestrzeni ostatnich lat widać bardzo dużą zmianę w tej kwestii. Nie kojarzą się już tylko z samotną kobietą, która wraca po pracy do domu i sięga po wibrator, bo nie ma faceta. A nawet jeśli by tak było, to co z tego? Wibratory są dla wszystkich. Nie ma znaczenia, czy używa ich kobieta, czy mężczyzna, chociaż panów przekonać do eksperymentów na sobie jest dużo, dużo trudniej. Nie ma też znaczenia czy ktoś jest singlem, czy też pozostaje w związku. Małżeństwo nie wyklucza masturbacji, ba, często to właśnie ona jest jedynym skutecznym sposobem na orgazm. Nie ma też nic dziwnego w tym, że wibrator staje się uczestnikiem gry wstępnej, rozpalając kobietę i pomagając (albo i pozwalając) przeżyć jej szczytowanie.
Wibratory są dla wszystkich. Pytanie tylko jaki będzie idealny dla was?

Najlepszy wibrator dla kobiet?

No właśnie. Który z nich jest najlepszy? Różnią się wielkością, funkcjami, kolorem, przeznaczeniem… Czy o którymkolwiek z nich można mówić, że jest najlepszy dla każdego? Nie. Kobiety zbyt mocno różnią się między sobą, inaczej odbierają stymulację, mają inne potrzeby. Nasz SexShop nie podejmuje się wskazać tego najlepszego. Ale możemy podpowiedzieć, na co zwracać uwagę.

Na początek najlepiej skoncentrować się na czterech podstawowych typach wibratorów:

  • Wibratory klasyczne – mają prosty, obły kształt i teoretycznie są dość niepozorne. W praktyce są uniwersalne, nadają się do każdego rodzaju stymulacji i penetracji.
  • Wibratory do punktu G – trochę podobne do klasycznych, ale zawsze lekko wygięte do góry. W ten sposób lepiej mogą pobudzić punkt G. Ponieważ tenże leży dość płytko, to wcale nie muszą mieć dużych rozmiarów. Zresztą właśnie:
  • mini wibratory są często bardzo dobrym wyborem na początek. Podręczne i poręczne, dyskretne i ciche, proste w przechowywaniu i łatwe w oswojeniu się z samą ideą autostymulacji. Z tym, że są mini… więc świetnie zajmą się łechtaczką, część z nich doskonale poradzi sobie też z punktem G. Ale zbyt głęboko nie wejdą.
  • Wielofunkcyjne wibratory króliczki. Stymulują jednocześnie pochwę, punkt G, klitoris. Bardzo skuteczne, bo przecież właśnie stymulacja łechtaczkowa dla wielu kobiet jest najlepszym sposobem na orgazm.

Jaki wibrator najlepszy? Jaki polecacie?

Podstawowe pytanie – jaką lubicie stymulację? Jak najczęściej, najłatwiej, najmilej przeżywacie orgazm? To pomoże określić, który z czterech powyższych typów wybrać.  Jeśli lubicie skupić się na orgazmie łechtaczkowym, to może mini wibrator będzie wystarczający? Jeśli kochacie stymulację punkt G, to wybór jest jednoznaczny. Z kolei króliczki są polecane kobietom, które czerpią przyjemność na równi z penetracji i stymulacji łechtaczki.

Z jakiego materiału polecamy wibrator? Z silikonu. Inne tworzywa też mają swoje zalety, ale nie ma bardziej uniwersalnych, nad wibratory silikonowe. Więcej na ten temat we wpisie Z czego robi się akcesoria erotyczne?

Zasilanie? Również prosta sprawa. Do sporadycznego używania mogą być na baterie, ale gdy jeśli planujecie korzystać z wibratora bardziej intensywnie, to tylko ładowany.

Przy ilości programów warto jednak zatrzymać się chwilę dłużej. Polecamy przynajmniej około 7 ustawień prędkości (intensywności) i rytmu pracy. To minimum, które pozwala poznać reakcję ciała na wibracje, dobrać odpowiedni sposób pieszczenia.

Wielkość wibratora jest bardzo ważna. Najprościej dobrać ją kierując się ulubionym penisem. Raczej gruby, czy może smukły i długi? Tak naprawdę średnica ma większe znaczenie, to ona częściej decyduje o doznaniach niż sama długość. Najbezpieczniejsze na początek są  modele około 3-3,5cm średnicy. To klasyczny rozmiar, odpowiadający większości kobiet i takie też przeważnie są wibratory. Jeśli nie macie pewności co do rozmiaru, to lepiej wybrać ten mniejszy.

Wygląd. Wibrator może nie tylko pieścić ciało, ale też ładnie wyglądać. To naprawdę ważne, żeby po prostu się podobał. Był ładny, w ulubionym kolorze. Taki, po który chce się wyciągnąć rękę, pogłaskać go przywitać się, uśmiechnąć. A potem włączyć i zapomnieć o całym świecie.

Przeczytajcie też artykuł Wibrator dla par – coś nowego, coś ciekawego jeśli szukacie inspiracji przed zakupem nowej sex zabawki.