To pytanie, które stawia sobie wielu mężczyzn. Od umiejętnej odpowiedzi zależy nie tylko ich przyjemność, ale też satysfakcja partnerek i zadowolenie z życia erotycznego, odczuwane przez oboje. Dlatego też wiedza o tym, jakie są sposoby na dłuższy stosunek, może okazać się naprawdę przydatna i ważna. Na szczęście dobrze wiemy, jak przedłużyć czas stosunku i to w sposób, który nie wymaga wiele zaangażowania z waszej strony.

Jak przedłużyć stosunek ?

Jak nie dojść za szybko – to problem zazwyczaj mężczyzn, rzadko która kobieta skarży się na swój przedwczesny orgazm. Warto wiedzieć, że powody przedwczesnego wytrysku mogą być naprawdę różne. Niektóre bazują tylko na braku doświadczenia i są charakterystyczne dla młodych mężczyzn. Inne wynikają z bardzo dużego podniecenia, związanego na przykład z długim okresem abstynencji. Jeszcze inne mogą wynikać z przyczyn somatycznych czy neurobiologicznych – jak choroby czy przyjmowane na nie leki. W takim przypadku zalecamy konsultację z lekarzem specjalistą.

Proponowane przez nas sposoby na dłuższy stosunek są bezpieczne, wypróbowane dosłownie przez miliony mężczyzn na całym świecie.

Jak przedłużyć stosunek – domowe sposoby

Nie wszystkie sposoby na przedłużenie erekcji wymagają używania akcesoriów i gadżetów. Bardzo skuteczne, łatwe i stosunkowo proste są ćwiczenia mięśni Kegla (PC) przez mężczyzn. Sprowadza się to w zasadzie do ich odpowiedniego napinania rozluźniania. Nie jest to tego konieczne nic, prócz regularności w ćwiczeniach. Jest to też metoda stosowana przez profesjonalistów z branży filmowej.

Jak powstrzymać wytrysk?

Odczuwane przez mężczyznę podniecenie nieraz jest tak duże, że wystarczy dosłownie kilka ruchów czy kilkadziesiąt sekund w kobiecie, by poczuć, jak nadchodzi orgazm. Nie trzeba mówić, że takie tempo nie jest zbyt satysfakcjonujące dla żadnej strony. Jako sprawdzony sposób na przedwczesny wytrysk można w takim przypadki podpowiedzieć środki znieczulające główkę penisa.

Żele, kremy i spraye na opóźnienie wytrysku zawierają zwykle lidokainę albo benzokainę. Efektem ich użycia jest osłabienie bodźców, które dopływają do penisa, więc kwestia tego, jak powstrzymywać wytrysk, od razu robi się łatwiejsza i można dłużej się kochać.

Podobne środki stosowane są w mniejszym natężeniu w prezerwatywach przedłużających stosunek.

Jak przedłużyć wytrysk?

Wytrysk można powstrzymywać, ale można też przedłużać. Wielu panów uważa, że jest to oznaką męskości, a i całkiem sporo kobiet podziela takie zdanie. Niestety, przedłużyć wytrysk nie jest łatwo – pomocna bywa aktywność fizyczna, trening mięśni Kegla i odpowiednia dieta. Można też stosować specjalne suplementy diety, dające lepszą jakość spermy i silniejszy wytrysk.

Jak wydłużyć erekcję?

Wydłużenie wzwodu staje się dużo prostsze, jeśli macie pod ręką pierścień erekcyjny na penisa. To rozwiązanie naprawdę łatwe i szybkie w użyciu, a przy tym niezwykle skuteczne. Taki pierścień zaciska się na podstawie penisa (albo też na jądrach), przez co krew dużo wolniej odpływa z członka i mocniej wypełnia ciała jamiste. Penis automatycznie i bardzo szybko staje się wizualnie większy, twardszy, ładniej też wygląda.

Co ważne, to też odpowiedź na pytanie, jak dłużej się kochać z większą satysfakcją dla kobiety. W tym celu należy wybrać pierścienie erekcyjne z wibracjami. Działają one jak małe – ale bardzo miłe i skuteczne – stymulatory łechtaczki, która w trakcie stosunku często czuje się zaniedbana.

Odpowiedzią mogą być też suplementy diety na potencję i erekcję. Zwierają one zarówno stymulanty, które pozwalają łatwiej uzyskać wzwód, jak i substancje, które ułatwiają jego utrzymanie, więc i dłuższy sex.

Jak dłużej dochodzić i powstrzymywać orgazm?

Miły i prosty sposób na dłuższy stosunek to… uprawiać więcej seksu. Działa to bardzo skutecznie, bo pozwala lepiej poznać reakcje własnego ciała i nauczyć się kontrolować je. Oczywiście łatwiej powiedzieć, niż zrobić… Jednak seks nie musi być przecież uprawiany z partnerką.

Doskonałym sposobem, by nauczyć się jak wytrzymać dłużej podczas stosunku jest sięgniecie po masturbatory. Od najprostszych, jak sztuczne pochwy obsługiwane za pomocą dłoni, przez modele bardziej wyrafinowane, posuwiste, po interaktywne, a nawet z modułami Wirtualnej Rzeczywistości.

W czasie takich ćwiczeń dobrze jest wykorzystywać metodą start-stop, czyli edging. Nie dochodzić od razu, tylko zatrzymywać się przed orgazmem, odczekiwać chwilę, a dopiero później zaczynać od nowa. Można też użyć masturbatora jakiś czas przed spodziewanym seksem, bo u większości mężczyzn „drugi raz” trwa dłużej. Na ile przed to kwestia indywidualna, u 20-latka to może być pół godziny, a u 50-latka pół dnia…