Nieplanowany seks zdarza się spontanicznie i z różnych powodów – na przykład wtedy, gdy randka z nową osobą idzie wyjątkowo dobrze lub na imprezie ktoś wpadł Wam w oko, a dawno niewidziani przyjaciel czy przyjaciółka z bonusem właśnie przejeżdżają przez Wasze miasto. Jeżeli do tej pory wizja bycia totalnie nieprzygotowanym do seksu powodowała, że nie decydowaliście się na zmysłową zabawę, czas to zmienić. Bo do nieplanowanego seksu też można się przygotować!
Jak? Już podpowiadam!

Realistyczne oczekiwania

Przygotowania do nieplanowanego seksu warto zacząć od pozbycia się nierealistycznych oczekiwań, iż seks spontaniczny seks zawsze powinien wyglądać jak w filmach, być namiętny i intuicyjny. Wystarczy jednak przypomnieć sobie swoje pierwsze razy z nowymi osobami – domyślam się, że nie zawsze wszystko szło gładko. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że spontaniczny seks z kimś nowopoznanym będzie odrobinę nieporadny. To całkowicie normalne – dopiero uczycie się nawzajem swoich ciał, poznajecie swoje preferencje. Dajcie sobie przyzwolenie na to, aby nieplanowany seks nie był idealny, ale nadal wiązał się z dobrą zabawą dla każdej ze stron. Miejcie w sobie gotowość, aby mówić o tym, co lubicie i prosić drugą osobę o wskazówki, jak pieścić jej ciało.

Realistyczne oczekiwania wiążą się też z rozpoznaniem własnej seksualnej osobowości i tego, jak wpisuje się w nią nieplanowany seks, na przykład w postaci przygody na jedną noc. Jeżeli odkryjecie, że nie jest to coś dla Was, nie obawiajcie się tego komunikować i zawsze postępujcie w zgodzie ze sobą. W grę wchodzą jedynie spontaniczne pocałunki? Poprzestańcie więc na pocałunkach!

Zachęcająca przestrzeń

Przestrzeń seksualnej ekspresji, niezależnie od tego, czy dzielicie ją z innymi osobami, czy głównie korzystacie z niej solo podczas masturbacji, powinna zachęcać do zmysłowej zabawy. Jeżeli tym miejscem jest dla Was sypialnia, zadbajcie o to, by była gotowa na seks – zapraszała czystą, miłą w dotyku pościelą, była często wietrzona, łagodnie oświetlona i uporządkowana. To sprawi, że chętniej będziecie do niej wracać, ale też zapraszać inne osoby.

Otoczenie, w którym panuje rozgardiasz, a w powietrzu unosi się nieprzyjemny zapach, u niektórych ludzi aktywuje seksualne hamulce, co zmniejsza chęć na bliskość i nie pozwala skupić się na doświadczaniu przyjemności. Dlatego warto zadbać o erotyczną przestrzeń – zarówno dla własnego komfortu, jak i osób, które będą w niej gościć, abyście mogli w pełni oddać się wspólnej rozkoszy. Pomyślcie, jakie elementy zniechęciłyby Was do igraszek (może byłyby to dziecięce zabawki, tajemnicze plamy na prześcieradle lub usychające rośliny?) i postarajcie się wyeliminować jej ze swojej seksualnej przestrzeni.

Metody barierowe

Metody barierowe

Seks nieplanowany nie oznacza nieprzemyślany! W zależności od tego, z kim uprawiacie seks, zadbajcie o to, aby mieć pod ręką potrzebne zabezpieczenia – prezerwatywy, femidomy, maski oralne czy rękawiczki. Metody barierowe pozwolą Wam na bezpieczniejszy seks z drugą osobą, gdy nie jesteście swoimi jedynymi partner(k)ami seksualnymi lub nie macie aktualnych wyników badań na infekcje przenoszone drogą płciową.
Regularne badania w kierunku wykrywania STI również są formą przygotowania do nieplanowanego seksu. Monitorowanie swojego zdrowia intymnego to wyraz troski zarówno o siebie, jak i zdrowie osób, z którymi będziesz oddawać się igraszkom.

Higiena intymna

Ciało gotowe na seks jest jak ciało „gotowe na plażę” – choć wielu osobom wydaje się, że powinno spełniać konkretne wymagania dotyczące wyglądu, aby mogło doświadczyć przyjemności, tak naprawdę wystarczy po prostu je mieć. Naprawdę, Wasze ciała są gotowe na seks teraz, dokładnie takie, jakie są. Jeżeli są jakieś elementy, które pomagają Wam bardziej komfortowo poczuć się z perspektywą nieplanowanego seksu, na przykład konkretny wygląd owłosienia intymnego, ubiór czy bielizna erotyczna, sięgnijcie po nie.
Choć nieplanowany seks istotnie nie wymaga żadnych większych zabiegów przygotowawczych, z pewnością warto zadbać o higienę intymną. Niezależnie od tego, czy decydujecie się na igraszki u siebie, u kogoś, czy w zaparkowanym w ustronnym miejscu samochodzie, środki higieniczne w postaci nawilżanych chusteczek intymnych, pomogą Wam odświeżyć się zarówno przed zabawą, jak i po.

Gadżety erotyczne

W przygotowaniach do nieplanowanego seksu pomagają również gadżety erotyczne – zwłaszcza w sytuacjach, gdy wiecie, że intymność z nową osobą rzadko wiąże się u Was z doświadczeniem orgazmu lub stres związany z nową sytuacją powoduje trudności z utrzymaniem erekcji. Zabawki dla dorosłych pozwalają rozwiązać te problemy.
Możecie więc zdecydować się na zakup małego łechtaczkowego wibratora, który z łatwością mieści się w kieszeni lub torebce, ewentualnie wibratora w formie naszyjnika i mieć je przy sobie na wypadek nieplanowanego seksu i w ten sposób zadbać o swój orgazm. W uzyskaniu i utrzymaniu erekcji pomoże zaś elegancki pierścień na penisa, który też nie zajmuje dużo miejsca. Czas najwyższy zacząć normalizować sięganie po gadżety erotyczne również podczas spontanicznego seksu z nową osobą. Zdecydowanie się na ten rodzaj urozmaiceń pokazuje, że serio podchodzicie do tematu przyjemności seksualnej.

Przygotowania do nieplanowanego seksu

Jak widzicie, przygotowania do nieplanowanego seksu wcale nie wiążą się z wyrzeczeniami i nie pozbawiają go elementu ekscytacji – wprost przeciwnie! Odpowiednio zorganizowana głowa, sypialnia i szuflada z gadżetami stwarzają warunki, aby zaprosić do swojego życia nawet najbardziej spontaniczny seks i móc skupić się wyłącznie na dawaniu i otrzymywaniu rozkoszy.

Polecamy także artykuł tej samej Autorki Orgazm wielokrotny – jak go doświadczyć?