Gadżety erotyczne nie są wyłącznie dla singli! Wprost przeciwnie – mogą wspaniale wzbogacić życie erotyczne pary. Jak zatem wprowadzić je do sypialni?
Choć gadżety erotyczne stają się coraz popularniejsze, wiele osób nie miało okazji wprowadzić ich do życia seksualnego. Obawa przed poruszeniem tematu używania gadżetów erotycznych w związku to częste zjawisko. Z jednej strony, może wynikać z przekonania, że w relacji seks partnerowany, bez żadnych „udziwnień” powinien wystarczyć. Z drugiej zaś, powodem bywa też nieświadomość tego, co świat zabawek erotycznych ma do zaoferowania.

Życie seksualne ciągle się zmienia – potrzeba próbowania nowych rzeczy i rozwijania się w tej dziedzinie jest więc całkowicie naturalna. Erotyczna wyobraźnia może sprawić, że zaczniecie z coraz większym zaciekawieniem spoglądać w kierunku gadżetów: wibratorówdildakcesoriów do BDSM, zastanawiając się, jak by to było używać ich we dwójkę…

Jedno jest pewne – zaskakiwanie bliskiej osoby zabawką erotyczną w trakcie gorącej akcji nie jest najlepszym pomysłem. Choć niektórzy cenią sobie spontaniczność w seksie i taki gest może wydać im się ekscytujący, innych może całkowicie pozbawić ochoty na dalsze igraszki. Wprowadzenie gadżetów erotycznych do sypialni warto więc zacząć od rozmowy, która wcale nie musi być trudnym doświadczeniem. Wystarczy tylko odpowiednio się do niej przygotować.

Zalety

Propozycja wprowadzenia gadżetów erotycznych do sypialni powinna przede wszystkim wynikać z chęci urozmaicenia życia seksualnego, nie zaś potrzeby rozwiązania trudności na tle seksualnym. Gdy w relacji trwa konflikt, którego przyczyną lub jednym z elementów są problemy łóżkowe, nawet najlepszy, najbardziej luksusowy wibrator ich nie rozwiąże. Gdy jednak przyświeca Wam chęć zwiększenia wspólnie przeżywanej przyjemności, jesteście na dobrej drodze do seksu  wypełnionego wspaniałymi doznaniami.
Na jakie korzyści z używania gadżetów erotycznych warto zwrócić uwagę?

Nowe doznania

Nowe doznania

Gadżety erotyczne mają funkcje, których ciało ludzkie nie posiada – np. wibrują i pulsują. Mogą więc pomóc w odkrywaniu nowych wymiarów rozkoszy, intensyfikować orgazmy, rozbudzać pożądanie. Akcesoria z kategorii wearable, przeznaczone do umieszczenia w ciele podczas stosunku, jednocześnie stymulują łechtaczkę, punkt G oraz penisa, co ułatwia przeżycie szczytowania równoczesnego, jeżeli jest to coś, czego macie ochotę spróbować.
Celem wprowadzenia gadżetów erotycznych do sypialni nie jest więc zastąpienie w łóżku drugiej osoby, a wzbogacenie intymnych chwil we dwoje.

Poczucie nowości

Nie da się ukryć, że satysfakcjonujące życie erotyczne potrzebuje nowości i urozmaiceń. Nawet ulubione danie spożywane codziennie traci swój urok – podobnie jest z seksem. Jeżeli za każdym razem wygląda tak samo, apetyt na igraszki spada.
Nowe lokalizacje, pozycje seksualne czy zabawki erotyczne stwarzają nowy kontekst dla życia seksualnego, dzięki czemu staje się ekscytującym, wyczekiwanym przeżyciem. Gadżety erotyczne pozwalają też przygotować ciało do nowych form seksualnej ekspresji, np. seksu analnego czy podwójnej penetracji.
Mniejsza presja związana z wydolnością seksualną
W kwestii wprowadzania gadżetów erotycznych do sypialni warto również zadać sobie pytanie, na ile przekonanie, że musicie polegać przede wszystkim na własnych ciałach, Wam służy. A może przypadkiem stwarza wygórowane oczekiwania dotyczące wydolności seksualnej?
Seks zabawki pomagają zmniejszyć tę presję. Dzięki nim możecie znacznie dłużej pieścić partnerkę, wzmocnić erekcję i wydłużyć czas stosunku. Wszystko dzięki narzędziom zaprojektowanym dla Waszej przyjemności!

Jak nie wpaść w pułapkę komunikacyjną?

Komunikując chęć wprowadzenia gadżetów erotycznych do sypialni nietrudno wpaść w pułapkę – zwłaszcza, gdy ma się małe doświadczenie w rozmawianiu o seksie.

Przygotujcie się na pytania

Najczęstsze pytania, które pojawiają się w kontekście propozycji wprowadzenia gadżetów erotycznych do sypialni to: „Po co nam to?”, „Czy nasze życie seksualne już Cię satysfakcjonuje?”, „Czy Cię nie zaspokajam?”. Co gorsza, często pozostają niewypowiedziane. Te wątpliwości można z powodzeniem rozwiać od razu.
Najlepiej zacząć od docenienia tego, co w Waszym życiu seksualnym jest dobre – otwartości na eksperymenty, erotycznej kreatywności, wyjątkowych umiejętności łóżkowych drugiej osoby. To podkreśli, że wprowadzając zabawki erotyczne, budujecie na naprawdę solidnych fundamentach. Propozycja wypróbowania gadżetów erotycznych nie oznacza też, że z życiem seksualnym coś jest nie tak – wprost przeciwnie. Oznacza to, że dwie osoby mają gotowość i poczucie komfortu, które pozwala im realizować się seksualnie na różne sposoby.

Nie krytykujcie i nie przepraszajcie

Choć rozmowa o wprowadzeniu gadżetów erotycznych do relacji może być trudna, nie dopuśćcie do tego, aby emocje wzięły górę, zwłaszcza gdy druga strona wyraża wątpliwości. Łatwo wówczas uciec w krytykę jej postawy (np. niechęci do eksperymentów, blokad seksualnych) lub Waszego życia łóżkowego jako takiego. Taka reakcja tylko oddala perspektywę dalszych łóżkowych eksperymentów. Przyjmijcie, że być może nie jest to najlepszy moment na poruszenie tego tematu.
Nie oznacza to jednak, że musicie przepraszać za swoje żądze i wyrażenie potrzeby nowości. Być może bliska osoba potrzebuje czasu, aby oswoić się z pomysłem wypróbowania wibratora czy stymulatora, dowiedzieć się więcej. Zachowajcie więc otwartość na kontynuowanie rozmowy za jakiś czas i w bardziej sprzyjających warunkach.

Od czego zacząć wprowadzanie gadżetów erotycznych do sypialni?

Od czego zacząć wprowadzanie gadżetów erotycznych do sypialni?

Jeżeli okaże się, że obydwoje macie chęć i gotowość sięgnąć po gadżety erotyczne, potraktujcie to jako wspólną zmysłową przygodę! Przyjrzyjcie się ofertom seks zabawek online, sprawdzając, co przyciąga Waszą uwagę i budzi zaciekawienie. Może są jakieś rodzaje ekspresji seksualnej, które od dawna Was interesowały, np. eksplorowanie klimatów dominacji i uległości, przebieranki? Szukajcie akcesoriów w tych kategoriach tematycznych.
Macie ochotę sięgnąć po wibrator dla par? Obejrzyjcie dostępne modele. Pamiętajcie jednak, że każdy gadżet erotyczny, którego używacie jako para, jest gadżetem dla pary. Wibrator typu pocisk świetnie sprawdza się do stymulowania różnych sfer erogennych ciała: łechtaczki, sutków, wędzidełka penisa, moszny, przestrzeni między pośladkami – najważniejsze jest to, że bawicie się wspólnie.
Ekscytuje Was coś niemechanicznego, co delikatnie rozbudzi zmysły? Poszukajcie wśród kosmetyków erotycznych: żeli stymulujących, olejków i świec do masażu, a także gier erotycznych, opasek na oczy i piórek do łaskotania – one również intensyfikują doznania. Być może ze świata subtelnych urozmaiceń, metodą małych kroków, przejdziecie do innych akcesoriów?

Zabawa przede wszystkim

Gadżety erotyczne nie bez powodu nazywane są zabawkami dla dorosłych – traktujcie je więc jak zabawki, dbając o to, aby to nie gadżet erotyczny był w centrum uwagi, tylko Wasza przyjemność, której możecie dzięki niemu doświadczyć. Przygotujcie się też na to, że nie każdy eksperyment z seks gadżetami okaże się sukcesem. Podejdźcie więc do tematu na luzie i z uśmiechem, ciesząc się bliskością.
Aby zmniejszyć ryzyko nieudanego zakupu, czytajcie poradniki i recenzje akcesoriów online, wybierając gadżety, które odpowiadają Waszym oczekiwaniom i potrzebom. A od wspólnych zakupów możecie przejść do zaskakiwania się erotycznymi prezentami, dodając igraszkom jeszcze więcej pikanterii…

Polecamy także artykuł: Gra wstępna, która rozpala do czerwoności.