BDSM

Akcesoria do BDSM pozwalają parom na poznanie czegoś nowego, bardzo podniecającego, jednocześnie zawierającego nutkę pikanterii i ostrości. Takie sex zabawki, jak packi do dawania klapsów, krępujące ruchy kajdanki i linki czy kneble głuszące jęki przyjemności to idealne akcesoria dla miłośników dominacji i zniewolenia.

pejcz bdsmliny i sznury bdsm | kajdanki erotyczneknebel bdsmpacki i szpricuty bdsmobroża i smycz bdsmmaski bdsmklamry na sutki i łechtaczkępenis plugzestaw do bdsm | pasy cnoty bdsmrozpórki i uprzęże bdsmkoło wartenbergawzierniki medyczne bdsmpościel erotycznapompka do waginy i sutków

Co to jest BDSM?

Zacznijmy od podstaw, czyli od tego, co oznacza skrót BDSM.
Pod kolejnymi literami kryją się:

  • B jak BONDAGE, krępowanie i wiązanie, które w BDSM jest bardzo częste.
  • D jak DISCIPLOINE, czyli dyscyplinowanie osoby uległej, wyznaczanie jej granic praw i obowiązków.
  • D jak DOMINATION, bo bez dominacji w BDSM obyć się nie można.
  • S jak SUBMISSION, dopełnieniem dominacji jest uległość, to dwie strony BDSM.
  • S jak SADISM, czyli sadyzm. Ale kontrolowany. Czyli czerpanie przyjemności z karania i dyscyplinowania drugiej osoby, która jednak musi na to wyrazić zgodę.
  • M jak MASOCHISM, pozwalający czerpać przyjemność z uległości psychicznej czy kar cielesnych.


Wbrew pozorom i mniemaniu wielu osób, BDSM nie musi oznaczać obecności domin ubranych w skóry i szpilki, panów wymuszających posłuszeństwo uderzeniami bicza, nie musi też nieść ze sobą kar fizycznych. Posłuszeństwo i uległość można okazywać na różne sposoby, nieraz mogą one być związane z psychiką, upokarzaniem, wydawaniem rozkazów, odmawianiem praw. Mogą oczywiście wiązać się też z chłostąkrępowaniem w niewygodnych pozycjach użyciem kleszczy i zacisków. W zasadzie w BDSM akcesoria nie zawsze muszą być używane, jednak na pewno podnoszą jakość i zabawy i otwierają wiele możliwości.

Czy w BDSM konieczna jest nagość? Absolutnie nie. Można z powodzeniem obyć się bez niej, bo podstawą BDSM jest układ dominacji i uległości, a nie seksu i erotyki. Z drugiej strony patrząc, to większość osób praktykujących delikatne, waniliowe zabawy BDSM, ograniczy się do dania klapsa packą podczas seksu, przykucia do łóżka albo rozpięcia na pasach i zakneblowania. I świetnie, bo takie praktyki dodają bardzo przyjemnej pikanterii każdemu związkowi, wprowadzają coś nowego, mocno erotycznego.

W przypadku większości par wcale też nie musi być ustalone, że dana osoba zawsze będzie uległa. Rolami można się swobodnie zamieniać, raz wymierzając klapsy, a raz przyjmując je na wypiętą pupę. I za każdym razem mieć z tego wiele przyjemności i radości.

Podstawowe założenia BDSM

Mimo że w czasie tych praktyk często występują takie akcesoria BDSM, jak pejcze, baty czy packi, to nie jest tak, że koniecznie mają one powodować ból. Tego właśnie boją się niekiedy osoby próbujące po raz pierwszy zetknąć się z BDSM. To wyobrażenie jest trochę błędne. Łagodne wersje BDSM, które praktykuje naprawdę dużo par, ból trzymają mocno w  ryzach. Sprowadzają go do uderzenia w pupę, rzadziej w inne części ciała, które co prawda jest odczuwalne, ale też szybko można o nim zapomnieć. Zaczerwieniona skóra i pieczenie to zazwyczaj wszystko, co was czeka.

Oczywiście o ile takie, a nie inne określicie zasad zabawy BDSM. Bo jednym z główniejszych założeń jest trzymanie się wcześniej ustalonych reguł i zaufanie od partnera. Niezależnie od tego, na co macie ochotę, ustalić musicie to zanim zaczniecie zabawę. Dlatego właśnie wcześniej wspomniane „S jak sadyzm” nie oznacz pastwienia się nad kimś bez umiaru, ale tego z partnerów, który np. będzie dawał klapsy nie silniejsze, niż życzy sobie tego „ofiara”. Pamiętajcie o tym!
Dobrą i praktykowaną zasadą jest stosowanie tzw. haseł bezpieczeństwa. Niekojarzącego się z niczym erotycznym słowa, jak np. banan, które oznaczać ma bezwzględne STOP. Słowa typu „przestań” mogą być częścią erotycznej zabawy, więc nie do końca nadają się do używania w BDSM.


Najpopularniejsze akcesoria w sklepie BDSM

Mamy dla was całkiem sporo różnorakich akcesoriów BDSM, które  w tych praktykach sprawdzają się bardzo dobrze, służą do krępowania czy wymierzania kary. Albo też do budowania nastroju, bo przecież elementem waszej zabawy może być też sięgniecie po bieliznę erotyczną. Typowa jest tu skóra, lack, latex, które w zależności od kroju będą idealnie podkreślały pozycję osoby dominującej lub uległej. Np. czarne body w towarzystwie szpicruty będzie świetną propozycją dla dominy, ale gdy ta sama pani zechce okazać uległość, może przebrać się w strój pokojówki, która zasługuje na wymierzenie klapsa w kusząco wypiętą pupę. Takie przebieranki to bardzo popularny sposób na pikantną zabawę z lekkim podtekstem BDSM.
Oczywiście jest też cała gama innych gadżetów BDSM, które mogą być użyte na naprawdę wiele sposobów. Jeśli więc zastanawiacie się nad wprowadzeniem nutki pikanterii do sypialni, to zapraszamy was na krótki przegląd możliwości, jakie dają zabawki BDSM.


Kajdanki erotyczne i mankiety

Jednymi z najczęściej kupowanych w naszym sex shopie akcesoriów BDSM są te służące do krepowania. Czyli przed wszystkim kajdanki w przeróżnych wersjach i rozmiarach. Mogą to być zarówno klasyczne kajdanki metalowe, ozdobne kajdanki z futerkiem albo szerokie mankiety – opaski, bardzo wygodne, a nadal spełniające swoją funkcję. Kajdanek można używać do krępowania ruchów, zapiąć w nich ręce za plecami lub przykuć nimi do ramy łóżka. Bardzo typowe i bardzo klasyczne zastosowanie, otwierać jednocześnie duże możliwości do zabawy – i cały czas bezpieczne. Skrępowany partner ma ograniczoną możliwość ruchu, można więc go karać bądź pieścić wedle woli – oczywiście w ramach wcześniej uzgodnionych.

Kajdanki erotyczne damskie są zazwyczaj węższe i subtelniejsze, ale mogą też być np. pokryte koronką czy wykonane z ozdobnych łańcuszków. Kobieta wygląda w nich nie tylko bezbronnie, ale też podniecająco i seksownie. Erotyczne kajdanki dla mężczyzn to częściej wersje wykonane z metalu czy grubej skóry, w których prawdę mówiąc panowie też wyglądają bardzo interesująco. Kajdanki mogą być połączone łańcuszkami, by można było nadal zachować jakąś możliwość ruchów i np. wzajemnego pieszczenia się czy wygodnego uprawiania seksu. To bez wątpienia najpopularniejsze zabawki BDSM, chociaż mogą je zastąpić:


Liny, linki i szarfy do krępowania

Te akcesoria BDSM wymagają troszkę więcej zachodu, nie wystarczy zapiąć je na nadgarstkach, jak to jest w przypadku kajdanek. Trzeba je odpowiednio zawiązać wokół rąk, nóg, a nawet piersi czy wręcz całego ciała. Efekt jest bardzo seksowny i podniecający, a możliwości praktycznie nieograniczone. Liny BDSM do krępowania są jednocześnie bezpieczne dla ciała, miękkie, nie ranią skóry, jedynie zostawiają na niej odcisk, który szybko znika. Linki do bondage dają bardzo duże pole do popisu, używające je osoby inspirują się często sztuką wiązania shibari, japońskiej praktyki, dzięki której ciało może być owinięte wieloma metrami linki, a przy tym niesamowicie zmysłowe i podniecające.


Wygodne zestawy do wiązania do łóżka i drzwi

Czemu wygodne? Bo są to całe komplety pasków, dzięki którym błyskawicznie można uległego partnera rozpiąć na łóżku czy nawet na drzwiach. Wystarczy przełożyć kilka taśm w odpowiednich miejscach, połączyć z mankietami czy kajdankami... i już może rozpocząć się zabawa. Takie zestawy do bondage pozwalają zazwyczaj wiązać zarówno ręce, jak i nogi, z dużą wygodą dopasować do wysokości ciała i krępować mocno, albo zupełnie swobodnie. Jeden zestaw do krępowania może być używany na wiele sposobów, więc jeśli chcecie bawić się w BDSM trochę bardziej na poważnie, to może warto się w niego zaopatrzyć?


Opaski na oczy i maski erotyczne – klasyka

To bardzo popularna kategoria gadżetów BDSM. Chętnie wykorzystywane także przez pary, które po prostu chcą zwiększyć swoje doznania  w czasie gry wstępnej czy nawet masażu. Założenie maski na oczy powoduje, że pozostałe zmysły stają się bardziej wyczulone. I nieważne czy na pieszczotliwy dotyk czy na karzące uderzenie pejczykiem.
Osoba nosząca maskę erotyczną do BDSM staje się także w pewnym sensie bezbronna, bo nie wie co może się z nią stać. Oczywiście jest to pewnego rodzaju gra, bo zasady zostały uzgodnione wcześniej, ale sama świadomość oddania się „na łaskę” partnera wiele znaczy i budzi przyjemny dreszczyk podniecenia u obu stron zabawy.

Tu też widać różnicę między zabawkami BDSM dla kobiet, a tymi przeznaczonymi dla mężczyzn czy po prostu unisex. Damskie opaski są zwyczajnie dużo ładniejsze, eleganckie, zdobione koronkami. Mogą też przypominać maski karnawałowe i wtedy świetnie nadają się do odgrywania roli tajemniczej nieznajomej, co możecie wykorzystać do scenariusza erotycznej zabawy. Te akcesoria BDSM sklep nasz poleca więc zarówno do zabaw mocniejszych, jak i zupełnie soft.


Bezpieczne kneble do BDSM

Kneble to kolejna pozycja na liście ulubionych gadżetów BDSM. Tak, jak maska odcina wzrok, tak knebel pozbawia możliwości mówienia. Bardzo pożądana funkcja, zwłaszcza jeśli planujecie wymierzyć karę i nie chcecie słuchać jęków swego uległego. Dla osób zupełnie początkujących polecić możemy miękkie, silikonowe kneble oddychające. Oznacza to, że mają w środku otwory, przez które swobodnie przepływa powietrze, są wygodne w noszeniu i łagodne dla warg, zębów czy języka. Pełnią swoją funkcję, ale jednocześnie to bezpieczne BDSM akcesoria, a to przecież ważna cecha przy wszystkich zabawach, które związane są z dominacją i jej okazywaniem. Kneble można bardzo interesująco łączyć z opaską na oczy, kajdankami czy innymi akcesoriami do krępowania. Można też wykorzystać:


Smycze i obroże dla niewolnika

To również popularne akcesoria do BDSM. Noszenie obroży jest typowe dla niewolników, a jeśli jeszcze jest połączona ze smyczką, to wrażenie jest tym bardziej wyraziste. Obroże mogą być wykonane z różnego materiału i różnej szerokości. Obroże BDSM dla kobiet zazwyczaj są wąskie, subtelne, często kolorowe i zdobione. Męskie obroże to głównie czarna skóra, naturalna lub sztuczna, często nabijana ćwiekami.

Obroże zwykle posiadają specjalne pierścienie, dzięki którym podpięcie smyczy trwa dosłownie sekundę i już można np. wyprowadzić niewolnika na spacer po mieszkaniu, który może – ale przecież nie musi – zakończyć się na łóżku.


Packi do klapsów i pejcze do chłostania

Skoro doszliście już do łóżka, to możecie sięgną po całą paletę akcesoriów BDSM do klapsów i chłosty. Oczywiście klapsy można dawać też dłonią, ale te wymierzane packą są bardziej odczuwane, dają większe poczucie władzy no i dłoń się przy nich nie męczy. Ulubionym miejscem do dawania klapsów są niezmiennie pośladki, męskie i damskie.

Tak samo jest z użyciem przeróżnych biczy, pejczy, batów czy szpicrut. Właśnie pupa będzie najwłaściwszym miejscem do ich skierowania, zwłaszcza jeśli dopiero zaczynacie wchodzić w świat BDSM i bardziej interesuje was jego delikatna, odgrywana strona. Jeśli zaciekawiło was BDSM, zabawki typu pejcze czy packi są naprawdę pożądanym zakupem.

Pamiętajcie, aby nie przesadzić z siłą, źle wyliczone czy wymierzone uderzenie packi do klapsów albo pejcza BDSM może być bolesne. Bardzo przyjemne jest naprzemienne dawanie klapsa (albo uderzanie pejczem) i głaskanie wypiętej pupy. Niektóre packi do klapsów zresztą specjalnie do tego mają dwie strony – jedną milutka, drugą bardziej twardą.
Taka chłosta pejczem do BDSM bardzo ciekawie wygląda w połączeniu z opaską na oczy, gdy faktycznie nie widać, kiedy spadnie następny cios, ani nie wiadomo, czy on naprawdę spadnie...

Delikatne piórka do łaskotania

Zupełnie inaczej odczuwane są piórka do łaskotania skóry, chociaż one też świetnie komponują się z opaskami i maskami na oczy. Te niewinne gadżety BDSM są zazwyczaj nieduże, mięciutkie, faktycznie potrafią łaskotać i drażnić skórę. Piórkiem najlepiej dotykać miejsc wrażliwych na stymulację. Idealne będą sutki, brzuch, uda czy rzecz jasna miejsca intymne. Muśnięcie piórkiem do łaskotania może wydawać się bardzo delikatne i niewinne, ale jeśli jest połączone z kajdankami i nie można przed nim uciec, staje się formą bardzo zmysłowej i erotycznej pieszczoty. Wcale zresztą nie trzeba sięgać po inne akcesoria BDSM, takie piórka bardzo przyjemnie mogą być używane podczas „klasycznej” gry wstępnej, do rozpalania waszej namiętności.

Zaciski na sutki damskie i męskie

Zarówno kobiety jak i mężczyźni mają zazwyczaj wrażliwe sutki, choć nie zawsze wykorzystujecie to podczas pieszczot i gry wstępnej. W BDSM zostają one potraktowane troszkę bardziej ostro, z to dzięki użyciu przeróżnych klamer na sutki. Siła ich nacisku jest regulowana, więc chociaż wyglądają groźnie, bo wcale nie muszą wywoływać bólu podczas noszenia. Ale ich nacisk sprawia, że sutki stają się bardziej wrażliwe, nabrzmiałe, co rzecz jasna można wykorzystać przy ich stymulacji. Zresztą niektóre zaciski na sutki są wibrujące, więc już od razu jednocześnie uciskają i stymulują brodawki.
Klamry, kleszcze, szczypce - jest wiele rodzajów takich zacisków na sutki i z powodzeniem mogą nosić je mężczyźni i kobiety.

W BDSM gadżety wcale nie muszą kojarzyć się z gwałtownymi zachowaniami, mocną dominacją i całkowitą uległością. Jego tak zwana waniliowa wersja praktykowana jest najczęściej i sprowadza się w dużej mierze do odgrywania ról, które też partnerzy wymieniają między sobą. Takie wykorzystywanie elementów uległości i dominacji to świetna zabawa i doskonałe urozmaicenie w sypialni.

Zapraszamy też na blog do artykułu BDSM - co to takiego?

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodano do porównania.

Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści, dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb oraz personalizacji wyświetlanych reklam w ramach zewnętrznych sieci remarketingowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.