Penis plugi

Zatyczki do penisa, czyli penis plugi, to akcesoria BDSM przeznaczone dla użytkowników świadomych własnych granic i możliwości, a także lubiących je testować. Doznania, jakie płyną z używanie penis plugów, są bardzo mocne, mogą także powodować – chciany lub nie – ból. Powiemy wam, na co zwracać uwagę używając zatyczek i szpil do penisa oraz jak się z nimi obchodzić.

Czym jest penis plug?

Penis plug, lub inaczej zatyczka do penisa to specjalny, wąski korek, który wkładany jest do ujścia cewki moczowej. U mężczyzn cewka służy zresztą nie tylko do transportu moczu. Przez nią też następuje wytrysk nasienia. Ponieważ cewka biegnie przez całą długość penisa, to posiada dość znaczny rozmiar. Dlatego też cewki do penisa i penis plugi mogą mieć różne rozmiary. Od kilku do kilkunastu czy nawet ponad 20 centymetrów. Kobieca cewka moczowa ma nieco inną budowę i rozmiary i chociaż kobiety również mogą używać dilatorów do cewki moczowej, to jednak robią to głównie mężczyźni. Oczywiście używanie penis plugów, czyli krótkich zatyczek do penisa, siłą rzeczy również jest męską domeną.

Co daje zatyczka do penisa?

Penetracja penisa zatyczką czy dilatorem sprawia, że członek staje się dużo bardziej wrażliwy na stymulację. Można nosić je podczas gry wstępnej, pieszczot dłonią czy ustami albo po prostu jako element masturbacji.
Obecność penis pluga powoduje mocniejsze odbieranie wszelkiego rodzaju bodźców. Główka penisa, a nawet on cały, każdy dotyk odbierają bardziej wyraźnie i intensywnie. Dotyczy to nie tylko samej stymulacji, ale także siły orgazmu, który może być dużo bardziej gwałtowny.

Penetracja cewki moczowej to jednak nie tylko przyjemność. Włożenie i noszenie penis pluga może powodować ból. Czasami wynika on z niewłaściwego wkładania zatyczki do penisa czy źle dobranego rozmiaru. Czasami jednak to ból jest tym doznaniem, do którego zmierzamy. Nie bez powodu plug do penisa zalicza się do akcesoriów BDSM, więc korzystać z nich trzeba z rozwagą.

Zatyczka do penisa – co musisz wiedzieć?

Cewka moczowa jest miejscem bardzo wrażliwym, a jej nieodpowiednie pobudzenie może prowadzić do urazów. Dlatego kupując penis plug, warto postawić na jakość, nie wybierać produktów najtańszych, bo penetracja cewki moczowej sama z siebie jest ryzykowna.
Bardzo dobrym materiałem do wytwarzania penis plugów jest stal chirurgiczna, ewentualnie silikon medyczny. Stal jest jednak bardziej śliska, ma gładszą powierzchnię i wchodzi lepiej w główkę penisa. Przed pierwszym włożeniem penis pluga trzeba dokładnie sprawdzić jego powierzchnię, upewniając się, że jest jednolicie gładka. W przypadku korków do penisa lub dilatorów z silikonu ewentualnie nierówności można bardzo prosto wygładzić. Zatyczki silikonowe z metalu będą raczej idealnie gładkie i wypolerowane. Również z uwagi na możliwość uszkodzenia czy zarysowania zaleca się, aby dilatory, sondy do penisa czy penis plugi przechowywać owinięte miękkim materiałem. Może to być np. woreczek czy też pudełeczko, w którym penis plug był dostarczony.

Penetracja penisa przy pomocy korka czy sondy niesie ze sobą ryzyko, że do cewki dostaną się jakieś drobnoustroje i bakterie. Jest ono tym większe, im dłuższy i większy jest penis plug. Mierzące kilkanaście centymetrów długości sondy do penisa i dilatory sięgają wyjątkowo głęboko, więc i wyjątkowej wymagają staranności.
Zanim zostanie zaaplikowany plug do penisa zalecane jest wzięcie prysznica, staranne umycie miejsc intymnych oraz rąk mydłem antybakteryjnym. Sam korek do penisa również powinien zostać umyty przed użyciem – dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie toy cleanera o działaniu bakteriobójczym.
Podobny poziom bezpieczeństwa daje sterylizacja penis pluga w gorącej wodzie oraz noszenie rękawiczek diagnostycznych, wykonanych z nitrylu.
Zaleca się również oddać mocz przed włożeniem zatyczki do cewki, aby później nie musieć przerywać zabawy i zaczynać wszystkiego od początku.

Plug do penisa i środki nawilżające

Cewka moczowa nie posiada naturalnej lubrykacji, a dokładniej mówiąc, nie jest ona odpowiednio duża, by można było bezboleśnie wsunąć i nosić zatyczkę do penisa. Dlatego przed włożeniem penis pluga musi on być odpowiednio mocno posmarowany środkiem nawilżającym. Ponieważ wnętrze penisa, podobnie jak zewnętrzna część jego główki, dość łatwo absorbuje płyny, pod ręką trzeba mieć odpowiednio duży zapas środka nawilżającego i uzupełniać go w miarę zabawy.
Zatyczek do penisa nie można używać z dowolnie wybranym środkiem nawilżającym. Przykładowo stanowczo nie jest polecane używanie lubrykantów bazujących na olejkach, bo mogą być trudne do wypłukania z cewki podczas używania moczu, co może prowadzić do jej podrażnień.

Nie zaleca się także środków nawilżających oferujących jakieś dodatkowe efekty – rozgrzewających, chłodzących, smakowych. Powinny być one jak najbardziej naturalne i neutralne dla ciała. Najlepiej też, by w składzie takiego lubrykantu nie znajdowała się gliceryna. Mogą one być zbyt lepkie i penis plug nie będzie poruszał się odpowiednio płynnie w cewce.
Jaki więc wybrać lubrykant do penis pluga? Jeśli jest on wykonany z silikonu, to powinien być to środek nawilżający wodny. Jeśli macie stalową zatyczkę do penisa, to lubrykant może być wodny lub silikonowy. Ważne, by były to środki wysokiej jakości, bo od ich czystości i właściwości poślizgowych zależy przyjemność, jaką daje wkładanie i noszenie zatyczki do penisa.

Jak włożyć wtyczkę do penisa?

Samo wkładanie penis pluga jest dość oczywiste – polega na wprowadzeniu go w widoczny na środku główki członka otwór. Taki proces, zwłaszcza na początku, może budzić obawy, wszystko więc należy robić bardzo powoli, posiłkując się odpowiednią dozą środka nawilżającego.
Włożenie penis pluga do członka we wzwodzie jest zazwyczaj trudniejsze, bo ciało jest bardziej naprężone, trudniej też utrzymać penisa w zupełnym bezruchu. Dlatego też dużo łatwiej będzie włożyć wtyczkę do penisa opadniętego. Po włożeniu zatyczki do penisa erekcja nastąpi raczej szybko. Nacisk od wewnątrz blokuje przepływ krwi, stymuluje też sama świadomość noszenia wtyczki w penisie. Dopóki członek nie stwardnieje i cewka nie zaciśnie się na zatyczce, penisa warto podtrzymywać dłonią. Wyjęcie zatyczki z penisa również jest prostsze, kiedy ten już opadnie.

Podczas wkładania może pojawić się pewien dyskomfort i lekki ból. Trzeba się z tym liczyć, nie jest to niczym niezwykłym. Nie powinno się jednak używać środków przeciwbólowych, sprayów z benzokainą itd. Przyzwyczajenie się do obecności pluga w penisie wymaga zazwyczaj kilku prób, w których czasie wrażenie dyskomfortu powinno zniknąć, a dominować będzie przyjemność. Związane jest to z napięciem cewki moczowej, która początkowo zaciska się wokół zatyczki bardzo mocno. Czasem dopiero po kilku próbach następuje rozluźnienie i idące z nim nowe doznania.

Jak używać penis plug?

Gdy odprężenie już nadeszło i wtyczka przestaje czuć się nie na miejscu, można zacząć właściwą z nią zabawę. Najczęściej będzie to masturbacja własnoręczna albo przez partnera/partnerkę. Zatyczka spoczywa w główce penisa, nie przechodzi przez całą długość jak sonda czy dilator. Wszystkie czynności są więc dosyć podobne, do tych, co zazwyczaj, ale za to o wyraźnie większej intensywności.
Masturbacja z użyciem wtyczki do penisa może więc przebiegać zupełnie normalnie, tak samo, jak bez niego, w wasz ulubiony sposób.

Dla większych wrażeń można podczas masturbacji poruszać również penis plugiem, na zmianę wprowadzając go i wyjmując z cewki. Bardzo ciekawy, elektryzujący wręcz, efekt dają też lekkie uderzenia w trzon penisa, jego główkę, potrząsanie członkiem. Podczas takich ruchów cewka jest lekko drażniona przez penis plug, co daje krótkie, mocne uderzenia przyjemności.
Zabawa ze szpilką do penisa zazwyczaj kończy się intensywnym, silnym orgazmem. Zanim nastąpi wytrysk, penis plug powinien być wyjęty, chyba że jest pusty w środku. Można próbować wyciągnąć zatyczkę dosłownie na moment przed wytryskiem, co mocno zwiększa siłę orgazmu. Bezpieczniej jest jednak nie czekać na ostatnią chwilę, bo inaczej nasienie może nie opuścić cewki w pełni. Zamiast tego może przesunąć się w dół, do pęcherza, co stwarza ryzyko infekcji.

Również z tego powodu bezpośrednio po użyciu zatyczki do penisa zaleca się oddać mocz. Wypłucze on z cewki pozostałości lubrykantu oraz spermy i oczyści ją w ten sposób. Po zabawie z penis plugiem cewka może być podrażniona nawet przez kilka dni, nie jest to więc czynność, którą można powtarzać zbyt często.

Czy penis plug może być noszony w czasie seksu?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, bo to zależy od budowy pierścienia. Jeśli trzyma się on na tyle mocno, by nie było ryzyka wysunięcia, to w zasadzie można nosić go również podczas seksu. Jest tak w przypadku penis plugów połączonych z pierścieniem na penisa, z korkiem analnym albo posiadających specjalną, falowaną strukturę. Podczas seksu analnego nie zaleca się noszenia żadnego rodzaju penis pluga, który może wysunąć się i pozostać w środku.

Jaką zatyczkę do penisa wybrać?

Zatyczki do penisa występują w kilku podstawowych rodzajach, różniących się sposobem noszenia i budową. Mogą więc być na przykład:

  • pełne w środku. Jednolity kawałek stali czy silikonu jest wprowadzany w cewkę i zatyka ją.
  • Puste w środku. W nich można wytrysnąć, a nasienie opuści cewkę.
  • Stożkowate – taka budowa pozwala na łatwe wsuniecie, ale też ułatwia wyjęcie lub samoistne wysuniecie się zatyczki.
  • Proste – o jednolitej średnicy na całej długości. Również łatwe w wyjmowaniu i wkładaniu.
  • Z powierzchnią nieregularną, zgrubieniami. Takie zatyczki do penisa wchodzą trochę trudniej, ale za to lepiej trzymają się na miejscu w czasie zabawy.
  • Z kulką blokującą spermę – posiadają wąski trzon, zakończony kuleczką, której zadaniem jest nie dopuszczenie do wystrzału na zewnątrz.
  • Połączone z pierścieniem na główkę penisa. Pierścień stabilizuje zatyczkę do penisa, ściska ja, stymuluje, zwiększając intensywność wrażeń i mocniej trzymając całość na miejscu.
  • Wibrujące, czyli wyposażone w mechanizm dodatkowo stymulujący.
  • Do elektrostymulacji. Połączone z jednostką sterującą, pobudzające prądem o niskim natężeniu główkę penisa lub wnętrze cewki.
  • Połączone z klatką na penisa, pasem cnoty, korkiem analnym dla bardziej zaawansowanych i wprawionych użytkowników.

Dilatory i sondy do penisa

Główną różnicą między penis plugiem a sondą do cewki moczowej jest wielkość. Sondy i dilatory są znacznie dłuższe, a ich używanie przez osoby nieprzygotowane może być bolesne i problematyczne. Dlatego często zaleca się wypróbowanie najpierw penis plugów, przyzwyczajenie się do wrażeń, jakie daje ich obecność, a także rozciągniecie cewki moczowej. Dilatory czy sondy służą nie tylko do pobudzenia samej cewki moczowej, ale także połączenia jej z wejściem do pęcherza moczowego.
Wprowadzenie sondy do penisa jest trudniejsze z uwagi na jej długość. Wymaga większej staranności i doświadczenia. Niesie też ze sobą ryzyko. Trzeba uważać, by podczas wkładania sondy do penisa nie posunąć się zbyt głęboko i nie włożyć jej, świadomie lub przez nieuwagę, bezpośrednio do pęcherza.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodano do porównania.

Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści, dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb oraz personalizacji wyświetlanych reklam w ramach zewnętrznych sieci remarketingowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.