Prezerwatywy

Prezerwatywy to sposób, by seks był nie tylko przyjemny, ale także bezpieczny. Zapobiegają niechcianej ciąży i chronią przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Dla wielu osób są wręcz niezbędnym wyposażeniem, które zawsze znajduje się pod ręką, w szafce nocnej czy w kieszeni spodni. Chociaż prezerwatywy nie do końca są mile widziane podczas seksu, to jednak często po prostu trzeba je mieć. Warto by były markowe, zapewniały jak największą przyjemność, nie były zbyt mocno odczuwane przez partnerów. Albo były – jeśli posiadają dodatkowe właściwości, jak środki pobudzające czy stymulujące wypustki.

Prezerwatywy i antykoncepcja

Prezerwatywy znane są nie tylko od dziesiątek, ale wręcz od setek lat. Pierwotnie nie używało ich się w celu ochrony przed ciążą, ale przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Niektóre z tychże w dawnych czasach były bardzo niebezpieczne, nawet śmiertelne. Obecnie, chociaż choroby weneryczne umiemy leczyć, prezerwatywy nadal są uznawane za niezbędne wyposażenie wielu aktywnych seksualnie osób i par.

Najczęściej używają ich mężczyźni, chociaż istnieją też prezerwatywy dla kobiet, mniej popularne, droższe i nie tak wygodne w użyciu. Kobiety jednak nie zawsze chcą polegać na męskim zabezpieczeniu, więc wolą same o nie zadbać. Warto tu jednak zwrócić uwagę, że prezerwatywy dla kobiet mają o kilka punktów procentowych niższą skuteczność w zapobieganiu ciąży, niż prezerwatyw dla mężczyzn. W tym drugim przypadku może ona sięgać do 98%, więc niemal zawsze jest skuteczna. Dlatego właśnie osoby aktywne seksualnie, nawet będące w związku małżeńskim, właśnie prezerwatywy wybierają jako zabezpieczenie antykoncepcyjne. W przeciwieństwie do tabletek nie ingerują w cykl hormonalny, są też dużo bardziej wygodne (i tańsze) niż wazektomia, na którą decyduje się tylko nieduży odsetek mężczyzn.

Czy prezerwatywa chroni przez HIV?

Antykoncepcja i zabezpieczenie przed AIDS i chorobami wenerycznymi to główne powody stosowania kondomów. Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy faktycznie prezerwatywa może stanowić zabezpieczenie przed HIV. Otóż są one środkiem którego skuteczność w ochronie przed HIV jak najbardziej udowodniono. By się o tym przekonać samemu, wystarczy dość prosty test. Sprowadza się on do napełnienia prezerwatywy wodą... Dlaczego właśnie tak? Bo cząsteczki wody mają wielkość ok. 20nm (nanometrów), a wirusa HIV około 5 razy więcej. Dla porównania wielkość plemnika wynosi kilkadziesiąt tysięcy nm. Tak więc prezerwatywa stanowi jakby ścianę czy tarczę, przez którą wirus HIV nie jest w stanie przejść.

Czy to oznacza, że używając prezerwatywy nie można zarazić się HIV? Nie. Prezerwatywa chroni z dużą skutecznością, jednak nie sięgającą 100%. Problem może pojawić się, jeśli prezerwatywa nie jest prawidłowo założona lub źle dobrana – ta sama uwaga obowiązuje zresztą przy antykoncepcji.

Jak założyć prezerwatywę?

Pytanie wydaje się pozornie proste, jednak jak pokazuje rzeczywistość, często jest z tym problem. Szczególnie jeśli mężczyzna jest podniecony, spieszy się do partnerki i chce mieć założenie gumki jak najszybciej z głowy. Jednak nie warto się spieszyć, bo źle założona prezerwatywa może nie zadziałać. Jeśli będzie nieprawidłowo nawinięta, albo jej powierzchnia zostanie uszkodzona, to seks może zakończyć się niespodzianką, przez którą gumka miała chronić.

Tak więc jak założyć kondoma? Na pewno na członka w stanie pełnego wzwodu, bo dzięki temu jej  materiał jest dobrze rozciągnięty i przylega do ciała w odpowiedni sposób. Zakładanie prezerwatywy na członka bez erekcji też jest możliwe, jednak istnieje spore ryzyko, że zsunie się lub nie będzie dobrze przylegać.

Jeśli przed użyciem prezerwatywy prowadziliście grę wstępną, w której uczestniczyły olejki, balsamy i kremy, w których składzie znajdują się tłuszcze, dłonie trzeba wytrzeć do sucha. Takie środki jak oliwka czy olejek do masażu często zawierają właśnie substancje tłuste, które mogą uszkodzić delikatną powierzchnię prezerwatywy. Zwiększa to ryzyko pęknięcia kondoma w najmniej odpowiednim momencie.

Przystępując do zakładania prezerwatywy najpierw należy sprawdzić, czy opakowanie jest całe i nieuszkodzone. W przypadku gumek noszonych przy sobie dłuższy czas, zwłaszcza w portfelu, istnieje ryzyko, że opakowanie przetarło się, a wtedy użycie prezerwatywy będzie mocno ryzykowne. Zresztą akurat w portfelu prezerwatywa wcale nie powinna być noszona – lepiej wybrać do tego miejsce, gdzie nie będzie cały czas ściskana.

Podczas otwierania opakowania i wyjmowania prezerwatywy też warto zachować podstawowe zasady ostrożności – nie przedzierać opakowania zębami, uważać, by nie zahaczyć jej biżuterią.

To ostatnie łatwo może się przydarzyć jeśli prezerwatywę zakłada kobieta na penisa partnera. Samo zakładanie nie jest czymś skomplikowanym – prezerwatywa w opakowaniu jest zwinięta, z kapturkiem wystającym z jednej strony, który powinien wystawać do góry. Prezerwatywę najwygodniej i najbezpieczniej nakładać dwiema rękami, chociaż przy pewnej wprawie wystarczy do tego jedna – albo nawet usta. Przed rozwinięciem kondoma na członku górną część trzeba ścisnąć czubek i przesuwając lekko palcami „wycisnąć” z niego powietrze. W przeciwnym wypadku na główce utworzy się bańka, która łatwo może ulec rozerwaniu. Po rozwinięciu prezerwatywa powinna dokładnie obejmować penisa, od główki do podstawy członka. Nie może go uciskać, być zbyt luźna, ani zbyt krótka. Dobrze dobrany rozmiar prezerwatywy jest tak samo ważny, jak jej poprawne założenie.

Jak dobrać prezerwatywę?

Większość kondomów produkowanych na rynek europejski jest podobnego rozmiaru, co jest oczywiście związane ze średnim rozmiarem penisa. W Europie tenże ma około 14cm długości faktycznej – bo deklarowany rozmiar jest większy. Czy prezerwatywy mają rozmiary? Oczywiście. Klasyczne, uniwersalne modele mają zazwyczaj 18cm długości, co pozwala na swobodne ich rozwiniecie, a standardowa średnica prezerwatywy to 53mm. Dla panów o rozmiarach wyraźnie odbiegających od średniej przeznaczone są prezerwatywy odpowiednio mniejsze lub większe. Trzeba jednak pamiętać, że kupując prezerwatywę kierować należy się prawdziwym rozmiarem penisa, a nie chęcią zaimponowania partnerce czy kolegom. Dlatego rozmiar XL powinien być noszony tylko wtedy, kiedy uniwersalny jest faktycznie za mały, inaczej może być źle dopasowany i nie chronić w pełni.

Niektórzy producenci oferują prezerwatywy w kilku rozmiarach, by móc je jak najlepiej dopasować do penisa. Na pewno podnosi to komfort użytkowania i stopień ochrony. W poszukiwaniu idealnie dopasowanej prezerwatywy warto więc wypróbować kilku producentów i modeli, zwracając uwagę na szerokość i długość. Gdzie jest napisany rozmiar prezerwatywy? Szukajcie go na pudełeczku, a jeśli nie ma podanego, to zapewne jest to rozmiar standardowy 53-56mm.
Oczywiście prócz rozmiaru prezerwatywy różnią się szeregiem opcji dodatkowych.


Jakie prezerwatywy wybrać?

Wśród dostępnych w naszym sklepie erotycznym prezerwatyw, można znaleźć modele  proste, standardowe i uniwersalne, a także dające bardzo ciekawe możliwości,  zwiększające komfort użytkowania lub przyjemność z seksu.
Tak więc odpowiedź na pytanie, jakie prezerwatywy wybrać zależy od tego, czego w nich szukamy.

Prezerwatywy klasyczne będą najczęstszym zakupem, są popularne z uwagi na cenę i dostępność. Można kupić je praktycznie wszędzie i zawsze. W zależności od producenta nawet te klasyczne mogą delikatnie różnić się rozmiarem czy grubością ścianek, są to jednak drobne różnice.
Prezerwatywy cienkie mają rzecz jasna ścianki o mniejszej średnicy, są też mniej odczuwalne na penisie. To dobry wybór dla wszystkich par, szukających naturalnych wrażeń.
Prezerwatywy ultra cienkie to krok jeszcze dalej, ich ścianki są kilkadziesiąt procent cieńsze, niż w przeciętnych kondomach. Delikatne dla ciała, dające super realistyczne doznania, gumka jest ledwo odczuwalna – a nadal zapewnia konieczną ochronę.
Prezerwatywy pogrubiane to wyjście dla osób chcących dodatkowego zabezpieczenia albo czujących się lepiej, jeśli chroniąca od ciąży warstwa jest faktycznie wyczuwalna. Nie są aż tak bardo pogrubiane, by przeszkadzało to w czasie seksu, ale wyczuleni panowie na pewno odczują różnicę.
Prezerwatywy extra nawilżane – dodatkowa warstwa środka nawilżającego jest zawsze mile widziana. Dzięki niemu oboje partnerów odczuwa większy komfort i przyjemność, zwłaszcza zaś kobieta. Dobre rozwiązanie dla panów, chcących zadbać o przyjemność partnerki, a nie posiadających pod ręką buteleczki ze środkiem nawilżającym.
Prezerwatywy stymulujące mogą zawierać dodatek środka pobudzającego, dzięki któremu kobieta odczuwa większą przyjemność podczas seksu.
Prezerwatywy prążkowane i z wypustkami mają powierzchnię leciutko nierówną, przez co w czasie penetracji ścianki waginy są mocniej stymulowane, a kobieta ma bardziej intensywne doznania.
Prezerwatywy przedłużające stosunek pozwalają obojgu cieszyć się dłuższym seksem, bliskością, przyjemnością. Zazwyczaj zawierają jakiś rodzaj środka znieczulającego, np. benzokainę. W ilości na tyle niedużej, by nie pozbawić mężczyzny przyjemności, ale by działanie znieczulające było wyczuwalne.
Prezerwatywy smakowe i zapachowe skierowane są głównie do osób uprawiających seks oralny w gumce. Produkowane w dziesiątkach różnych wariantów, słodkich, wytrawnych czy owocowych.
Prezerwatywy XS polecić można panom, których członek jest wyraźnie mniejszy niż średnia rynkowa. Jeśli w klasycznej, uniwersalnej prezerwatywie czują oni luz, to znaczy, że powinni szukać czegoś o mniejszym rozmiarze. Za luźna prezerwatywa może łatwo spaść.
Prezerwatywy XL XXL to sytuacja odwrotna. Ubranie standardowej wielkości prezerwatywy na dużego penisa może doprowadzić do jej pęknięcia. Nie jest też wygodne, bo taka gumka zbyt mocno uciska członka
Prezerwatywy lateksowe to przeważająca większość dostępnych na rynku. To najpopularniejszy materiał, stosowany od dziesiątków lat, i jak na razie nie wymyślono nic lepszego w takiej cenie.
Prezerwatywy bez lateksu dla alergików – bo uczulenie na lateks zdarza się, a wtedy klasyczna prezerwatywa może powodować wysypkę czy nawet wstrząs anafilaktyczny. Nielateksowe prezerwatywy pozwalają prowadzić normalne życie seksualne, chociaż nie są tak powszechnie dostępne, jak standardowe wersje.
Prezerwatywy śmieszne, mające unikalne kształty, stosunkowo duże, chociaż miękkie, wypustki, nierówności, przedziwne ozdobniki. W czasie zakładania mogą bawić, w czasie używania – pobudzają dodatkowo, działając podobnie jak nakładki stymulujące na penisa.


Jak wydłużyć stosunek dzięki prezerwatywie?

Są dwa dość proste rozwiązania. Pierwszym z nich jest używanie prezerwatyw opóźniających wytrysk, dzięki zastosowaniu środka znieczulającego. Jego działania nie odczuwa kobieta, ponieważ preparat pokrywa wewnętrzne ścianki prezerwatywy. To bardzo sensowna propozycja dla wszystkich mężczyzn chcących sprawdzić, jak przedłużyć stosunek bez większego wysiłku. Sprowadza się to po prostu do kupienia odpowiedniego rodzaju prezerwatywy i używania jej zamiast dotychczasowej. Gdzie kupić prezerwatywy opóźniające? Na przykład w naszym sklepie;)

Drugim sposobem jest używanie prezerwatywy wraz z pierścieniem erekcyjnym. Jego ucisk na penisie sprawia, że krew wolniej odpływa, wzwód staje się mocniejszy, a także dłużej trwa. Trzeba tylko pamiętać, by najpierw założyć prezerwatywę, a dopiero później pierścień erekcyjny. Powinien on być też wykonany z miękkiego i rozciągliwego materiału, by nie uszkodził delikatnych ścianek prezerwatywy. Większość pierścieni na penisa taka właśnie jest, ale są też modele nierozciągliwe, jak na przykład metalowe pierścienie erekcyjne, których używanie może być ryzykowne.
 jak założyć prezerwatywe
jak wydłużyć stosunek
jak przedłużyć stosunek
jak zakładać prezerwatywe
jakie prezerwatywy
jak dobrać prezerwatywę
jak zalozyc kondoma
gdzie kupić prezerwatywy
gdzie jest napisany rozmiar prezerwatywy
czy prezerwatywa chroni przed hiv
czy prezerwatywy mają rozmiary

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodano do porównania.

Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści, dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb oraz personalizacji wyświetlanych reklam w ramach zewnętrznych sieci remarketingowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.