Masaż

Cóż może być lepszego po ciężkim dniu pracy, niż przyjemny masaż, pozwalający się zrelaksować i odprężyć? A jeśli zdecydujecie się na jego erotyczną wersję, to odprężenie może przerodzić się w podniecenie, a sam masaż stanie się zaczątkiem namiętnego wieczoru.

Olejki do masażu

Pherostrong by Night olejek do masażu mężczyzn z feromonami podniecającymi kobiety 100 ml

Olejki do masażu

PheroStrong for men olejek do masażu mężczyzn z feromonami podniecającymi kobiety 100ml

Olejki do masażu

Pherostrong by Night olejek do masażu kobiet z feromonami podniecającymi mężczyzn 100 ml

Świece do masażu

Massage Candle Patchouli świeca do masażu o zmysłowym zapachu

Olejki do masażu

PheroStrong Strong olejek do masażu dla kobiet z feromonami podniecającymi mężczyzn 100 ml

Świece do masażu

Massage Candle Raspberry & Vanilla Cream świeca do masażu o zapachu truskawski i wanilii

Olejki do masażu

PheroStrong Exclusive olejek do masażu mężczyzn z feromonami podniecającymi kobiety 100 ml

Świece do masażu

Massage Candle Sandalwood świeca do masażu o zapachu drzewa sandałowego

Świece do masażu

Taboo Peche Sucre świeca do masażu ciała o zapachu dojrzałej brzoskwini

Olejki do masażu

PheroStrong Exclusive olejek do masażu z feromonami dla kobiet podudza mężczyzn 100ml

Świece do masażu

Taboo Jeux Interdist świeca do masażu ciała o zapachu naturalnym zapachu dzikiego porostu

Świece do masażu

Taboo Caresses Ardentes świeca do masażu ciała o zapachu tajemniczego lasu, paproci...

Świece do masażu

Taboo Plaisir Charnel świeca do masażu ciała o zapachu kwiatu kakaowca

Olejki do masażu

PheroStrong Limited Edition olejek do masażu mężczyzn z feromonami podniecającymi...

Olejki do masażu

PheroStrong Limited Edition olejek do masażu dla kobiet z feromonami podniecającymi...

Olejki do masażu

Massage Oil Extase Orange & Sandalwood olejek do masażu o świeżym zapachu pomarańczy i...

Olejki do masażu

Massage Oil Sensual Indian Rose & Almond olejek do masażu o zapachu róży i migdałów 100 ml

Olejki do masażu

Massage Oil Stimulation Lotus & Coconut stymulujący olejek do masażu o zapachu lotosu i...

Olejki do masażu

Massage Oil Passion Cherry & Rosemary olejek do masażu o zapachu wiśni i rozmarynu 100 ml

Olejki do masażu

Massage Oil Seductive Ylang Ylang & Wheat germ olejek do masażu o zapachu slang-ylang...

Olejki do masażu

Massage Oil Erotic Jasmin & Argan olejek do masażu o zapachu jaśminu z olejem arganowym...

Olejki do masażu

Massage Oil Amber & Eucalyptus olejek do masażu o zapachu bursztynu i eukaliptusa 100 ml

Świece do masażu

Massage Candle Amber świeca do masażu o świeżym zapachu

Olejki do masażu

Massage Oil Apricot & Sea Buckthorn olejek do masażu o zapachu brzoskwini i rokitnika 75ml

Do amatorskiego masażu erotycznego, a taki przecież jest on w wykonaniu większości par, nie trzeba tak wielkich umiejętności, jak w przypadku masażu relaksacyjnego. Bardziej liczy się poczucie bliskości, chęć dotykania i bycia dotykanym, pragnienie pieszczot. Niedoskonałości techniczne są czymś zupełnie normalnym. Można nad nimi pracować dzięki jasnym komunikatom – za słabo, za mocno, nie w tym miejscu. Nieraz potrzeba i kilku sesji, nim nauczycie się dotykać ciała partnera/partnerki, poznacie reakcje, dowiecie się, co lubi, a czego nie. Na pewno należy pamiętać, że nie jest to czynność, przy której warto się spieszyć. Nie jest też wskazane nadużywanie siły. Masaż erotyczny ma odprężyć, zrelaksować i pobudzić, pozwolić przyjemnie spędzić czas we dwoje.

Masaż erotyczny – jak się przygotować?

Jeszcze przed rozpoczęciem masażu koniecznie trzeba odpowiednio przygotować do niego pomieszczenie. W czasie masażu przynajmniej jedna osoba będzie nago, więc pokój musi być odpowiednio ogrzany. Ciepło, ale nie za gorąco, bo to też powoduje dyskomfort.

Mocno wskazany jest także podkład dźwiękowy. Jeśli w czasie gry wstępnej czy seksu słuchacie czegoś w tle, to na pewno wiecie, jaka będzie dla was odpowiednia muzyka do masażu erotycznego. Jeśli nie – wybierzcie coś spokojnego, najlepiej by była to jedynie muzyka, bez słów. Taka zazwyczaj najlepiej odpręża i relaksuje.

Masaż erotyczny, jak każda gra wstępna, nie lubi przerw. Cokolwiek planujecie użyć w jego trakcie, powinno być przygotowane od razu. Jeśli coś ma być niespodzianką, jak masażer, wibrator, kajdanki, można to ukryć pod ręcznikiem.
Oczywiście konieczny jest też odpowiedni środek poślizgowy, dzięki któremu ruchy dłoni po skórze będą gładkie i płynne. Najczęściej polecanym jest olejek do masażu albo balsam, chociaż bardzo ciekawą alternatywą są świece do masażu erotycznego. Zapala się je, a po kilku minutach wosk topi się, przemieniając w ciepły, ale nie gorący, olejek, którego można używać już tradycyjnie.

Jak zrobić masaż erotyczny?

Zazwyczaj do masażu, przynajmniej na początku, używane są jedynie dłonie. W miarę jak atmosfera rozgrzewa się, można też włączać inne części ciała. Na przykład ocierać się klatką piersiową, biustem, kroczem. Na to jednak przyjdzie czas później.

W klasycznym masażu relaksacyjnym stosuje się wiele technik, pomagających zniwelować napięcie mięśniowe. Ugniatanie, uciskanie czy oklepywanie warto jednak stosować z umiarem i delikatnością, o ile nie macie profesjonalnych umiejętności. Łatwo, szczególnie mężczyznom, przesadzić z siłą nacisku i wywołać ból albo irytację. Dużo bezpieczniejsze jest głaskanie dłonią, wodzenie nią po skórze, dotykanie opuszkami palców. Lekki nacisk i ściskanie lepiej zachować na „duże” mięśnie, jak te na pośladkach, udach, karku. W miarę gdy atmosfera będzie robiła się bardziej gorąca, sposób dotyku też może ulec zmianie. Więcej będzie w nim klasycznej gry wstępnej, niż faktycznego masażu.

W czasie masażu dobrze jest zadawać pytania, pozwalające lepiej dostosować siłę i sposób dotyku. Jak również śledzić reakcje ciała partnerki/partnera, czy nie sztywnieje zbytnio, czy nie ucieka przed dotykiem, a oddech z głębokiego nie staje się płytki i urywany. To zazwyczaj sygnały, że masaż jest zbyt bolesny, albo zbyt wcześnie dotykane są miejsca intymne.

Masaż erotyczny dla mężczyzn

Masaż dobrze zacząć klasycznie, czyli z mężczyzną leżącym na brzuchu. Partnerka może wtedy masować kark, plecy, nogi, pośladki. Często mile widziane jest, kiedy usiądzie ona okrakiem na partnerze, co pozwoli jej też na mocniejszy ucisk, a także ocieranie się o niego ciałem.

Panowie, jako wzrokowcy, w czasie masażu erotycznego preferują pozycję na plecach, bo z tego punktu mogą najlepiej obserwować partnerkę. Dość szybko dążą więc do przejścia do niej, tym bardziej, że pozwala im to odwzajemnić dotyk. W tej pozycji wygodnie pieści się klatkę piersiową, sutki, brzuch, uda. Oraz oczywiście miejsca intymne, do czego można użyć sporej ilości olejku do masażu.

Masaż erotyczny dla kobiet

Kobiety cenią długą grę wstępną, więc masaż może być dla nich niezwykle stymulujący. Partner jednak musi pamiętać o odpowiednim wyczuciu własnej siły oraz delikatności pieszczot. Ilość i wrażliwość miejsc erogennych u kobiet jest również większa niż u mężczyzn – obejmują one kilkanaście procent ciała. Dotykanych i pieszczonych może być więc dużo więcej miejsc, niż na ciele mężczyzny.

Polecana na początek masażu pozycja to leżenie na brzuchu, z partnerem stojącym obok. W ten sposób ma on większy zasięg rąk, może dotykać zarówno szyi, karku, uszu, policzków, jak pleców, pośladków, ud, łydek czy stóp. A wszystkie te miejsca mogą, i zazwyczaj są, wrażliwe na stymulację płynącą z masażu. Pozycja z mężczyzną siedzącym na pośladkach kobiety nie zawsze jest sensowna i komfortowa, z uwagi na typową dla płci różnicę wagi.

Masaż kobiety powinien być delikatny, zmysłowy, obejmujący stopniowo całe ciało, ale nie zbliżający się zbyt szybko do miejsc intymnych.
W pozycji na brzuchu pieszczoty łechtaczki i waginalna są bardzo wygodne i przyjemne. O tym, czy będą prowadziły do orgazmu, czy najpierw jednak partnerka odwróci się na plecy decydują tylko wasze preferencje. Bo z kolei ta pozycja otwiera drogę do masażu/pieszczot piersi, brzucha, ud. Jest też bardzo naturalna do stymulacji łechtaczki, użycia akcesoriów erotycznych czy penetracji.

Olejek do masażu erotycznego

Odprężenie i relaks można zwiększyć stosując odpowiednio dobrane olejki czy też świece do masażu. Zawierające uspokajające kompozycje zapachowe, afrodyzjaki, nawet feromony wywołujące podniecenie. Osoby pragnące w czasie masażu erotycznego także całować i pieścić skórę ustami powinny zapatrzeć się w jadalne olejki do masażu, dostępne w całej gamie różnorakich smaków.

Najbardziej wydajne i najdłużej utrzymujące się na skórze są silikonowe olejki do masażu. Z kolei wodne mogą być używane bez problemu z wszelkimi akcesoriami erotycznymi, w tym silikonowymi.
Część olejków określana jest jako tak zwane 2w1, czyli mogą służyć zarówno do masażu, jak i jako lubrykanty. W ten sposób nie musicie mieć pod ręką dodatkowego środka nawilżającego, a pieszczoty miejsc intymnych są bardziej swobodne i naturalne.

Orientalny masaż erotyczny Nuru

To japońska technika masażu, wymagająca odpowiednich warunków. Nuru to masaż całym ciałem, w jego trakcie obie strony są nagie, a dotykane są wszystkie miejsca – rękami, nogami, brzuchem, pupą, kroczem... Konieczne do niego jest użycie specjalnego żelu do masażu nuru, który tradycyjnie wytwarza się z wodorostów. Jest on bardzo śliski, sprzedawany w dużych pojemnikach, bo i podczas masażu sporo się go zużywa. Z tego też powodu dobrze jest zaopatrzyć się w prześcieradło wodoodporne, które zresztą i do innych erotycznych zastosowań może się z powodzeniem nadawać.

Akcesoria erotyczne w czasie masażu

Masaż erotyczny jest częścią gry wstępnej, więc mile widziane są w jego trakcie również niektóre sex gadżety. We wstępne fazie dobrze sprawdzają się masażery dla kobiet, które pomagają rozluźnić napięte mięśnie, a jednocześnie są bardzo wygodne w obsłudze i dobrze leżą w dłoni. Szczególnie skuteczne są tak zwane magiczne różdżki, których siła i moc z powodzeniem pozwalają na wykorzystanie jako masażery do ciała.

Później, gdy masaż przejdzie do miejsc intymnych, można wprowadzić w zasadzie dowolne, ulubione akcesoria erotyczne. Dildo, wibrujące jajeczko, wibrator czy masturbator dla panów – każdy z nich może być użyty, jeśli lubicie ich obecność w czasie gry wstępnej.

Seksowna bielizna erotyczna także jest bardzo mile widziana, zwłaszcza patrząc na masaż męskim okiem. Tak samo jak wszelkiego rodzaju odgrywanie ról, kostiumy i przebranie, pozwalające odtworzyć atmosferę fantazji i erotycznych marzeń.

Jednym z najczęściej polecanych akcesoriów erotycznych są wszelkiego rodzaju maski na oczy, opaski, szarfy. Po zasłonięciu oczu wyostrzeniu ulegają pozostałe zmysły, a więc dotyk i pieszczota są mocniej i intensywniej odczuwane.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodano do porównania.

Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści, dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb oraz personalizacji wyświetlanych reklam w ramach zewnętrznych sieci remarketingowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.