Spektrum zachowań BDSM jest bardzo szerokie, a poddanie się woli dominy/pana może być okazywane na wiele sposobów. Jednym z nich jest chastity play, czyli zakładanie specjalnej klatki na penisa. Jak to się robi i po co? Spróbujmy odpowiedzieć. Może skusi was to do wypróbowania nowych możliwości zabawy. Dla jednych dość ekstremalnej, dla innych niesamowicie podniecającej psychicznie.

Chastity cage i chastity belt – czym były i czym ją?

Chastity cage to nic innego, jak męski pas cnoty. Chastity belt – to samo, ale w wersji noszonej przez kobiety. No właśnie, jak to z tym noszeniem było? Teoretycznie wiemy z przeróżnych przekazów, na przykład filmowych i często prześmiewczych, że w czasach średniowiecza takie akcesoria były noszone przez damy, które były opuszczane przez mężów, ruszających wojować i walczyć. Wiele jednak wskazuje na to, że to jedynie mit i takie praktyki nawet jeśli były, to bardzo rzadkie.

Chastity po angielsku znaczy czystość – i faktycznie był czas, gdy dorastającym chłopcom zakładano swego rodzaju „zabezpieczenia”, które uniemożliwiały im manipulowanie przy penisie i masturbację.

Obecnie – miejmy nadzieję – nikt nikomu nie zakłada takiego gadżetu na siłę. Chastity praktykowane jest, jak wszystkie zachowania BDSM, za zgodą stron zainteresowanych (sprawdź w słowniku BDSM – co to?). Pytanie tylko – po co? Zaraz odpowiemy.

Klatka na penisa – jak to wygląda?

Chociaż korzeni chastity można szukać jakieś 150 lat temu w Anglii, to tak naprawdę dopiero niedawno pojawiły się zabawki, które mogą być użytkowane z przyjemnością i zachowaniem bezpieczeństwa.

Cock cage do chastity mogą mieć różną formę, kształt i wielkość, ale większość łączy jedno – mocno podobieństwo właśnie do klatki. Jest to zwykle tuba, do której wkłada się penisa, a następnie zamyka w niej. To zamknięcie sprawia, że nie ma możliwości uprawiania seksu – a dokładniej, nie można być stroną czynną w stosunku z penetracją. Sam wzwód też jest mocno problematyczny. Jeśli zaczyna się pojawiać, to zaraz za nim idzie ból, jaki sprawiają wrzynające się w ciało pręty albo ucisk ścianek klatki. Z tych samych powodów wymuszona czystość uniemożliwia masturbację.

Klatki na penisa typu cock cage mogą być wykonywane z przeróżnych materiałów. W stylu retro, dla koneserów, używa się nawet drewna czy skóry. Najpopularniejsze są jednak trzy tworzywa:

  • stal nierdzewna – bardzo wdzięczne tworzywo, bo wygląda po prostu klasycznie, idealnie wpisując się w stylistykę BDSM. Takie klatki na penisa są najcięższe – stal swoje waży.
  • poliwęglan – wytrzymały, mocny materiał, twardy i solidny, bardzo lubiany przez wielu noszących klatki,
  • silikon – materiał bezpieczny, dość miękki, łatwy do utrzymania w higienie, częściowo elastyczny. Wymaga lubrykacji, inaczej nieprzyjemnie ociera się o ciało.

Używane do chastity klatki na penisa mają czasem rozmiar uniwersalny, a czasem są dostępne w różnych rozmiarach. Przy zakupie trzeba rzucić okiem na ich wielkość, a następnie na wielkość swego wyposażenia. Klatka na penisa musi być dopasowana do członka, by nie spadała z niego, ale też na tyle obszerna, by mieściła panów o sporych gabarytach (bez wzwodu).

Klatka chastity – noszenie, używanie, zalecenia

Jak założyć klatkę na penisa? Spokojnie… Na tyle spokojnie, by w czasie zakładania nie było wzwodu, bo to całość będzie utrudniać, a w zasadzie uniemożliwi. Zwykle klatka trzyma się na pierścieniu, który zakładany jest na podstawę penisa – obejmuje ją, co sprawia, że klatka nie będzie się zsuwać. Najłatwiej chyba dopasować klatki BDSM na penisa z silikonu, bo pierścień jest częściowo elastyczny i dobrze przylega co ciała. Klatki z poliwęglanu mają zwykle regulację skokową, jednak tu również nie ma raczej problemu z dokładnym dopasowaniem.

Metalowe klatki chastity czasem mają regulację, czasem pierścień jest jednolity i trzeba po prostu dobrać odpowiedni model do swojej wielkości.
Klatka na penisa z założenia nie jest zdejmowana przed dłuższy czas. Chastity to zabawa raczej na kilka dni, niż na parę godzin (chociaż od czegoś trzeba zacząć). Jeśli zdecydujecie się na tak długie noszenie, to koniecznie trzeba pamiętać o higienie. Solidny prysznic, oczyszczający klatkę i penisa, jest codzienną koniecznością. Wypada wręcz przerwać „czystość” raz na kilka dni, by klatkę zdjąć, dokładnie wymyć, to samo robiąc z członkiem.
Jak sikać nosząc klatkę na penisa? Otóż wcale nie jest to takie łatwe. Mocz oddaje się na siedząco, w przeciwnym wypadku ciężko utrzymać celność, że tak obrazowo powiemy.

A co z codziennym noszeniem klatki, czy nie widać jej pod ubraniem? Zależy to od modelu. Niektóre są tak duże, że nie da się ich ukryć, ale można je nosić np. w domu – również przez kilka dni, w dobie pracy zdalnej. Do noszenia na zewnątrz lepiej wybrać modele mniejsze, bez udziwnień, nie łączyć ich też z obcisłym ubraniem. Wiele zależy też od układy z Panią/Panem – można uzyskać pozwolenie na zdjęcie klatki na czas wyjścia do pracy.

Czy noszenie cock cage sprawia przyjemność?

No dobrze, mamy więc klatkę na penisa, w której penisa używać nie można. Co w tym podniecającego? Jak się okazuje – całkiem sporo. Chastity u wielu mężczyzn wywołuje uczucie spełnienia, podniecenia, a pojawiające się wzwody wywołują przyjemny ból. Zdecydowanie nie jest to praktyka dla każdego, jednak jeśli lubicie na przykład CBT, to możecie się skusić na próby noszenia cock cage.

Kolejną kwestią jest brak możliwości orgazmu, co również może być bardzo satysfakcjonujące. Oddalenie go o tydzień czy nawet dłużej sprawia, że gdy wreszcie nadejdzie, będzie bardzo silny i zafunduje wam potężny zastrzyk hormonów. Oczywiście o ile do niego dojdzie, bo w praktykach BDSM nie musi to być takie pewne. Od chastity i noszenia cock cage można przejść do orgasm denial (odmowa orgazmu), a później do ruined orgasm. Jeśli znacie te terminy, to również jesteście dobrymi kandydatami na założenie klatki na penisa…

No i wreszcie – relacja. BDSM opiera się na układzie dom/sub, a zgoda/chęć na noszenie klatki na penisa sprawia, że ten związek staje się mocniejszy i jest jeszcze bardziej podkreślony.
Zazwyczaj to również domina/master trzyma klucz do klatki na penisa – jest on/ona wtedy zwana jako key holder. Mała podpowiedź – klucz zapasowy warto schować w jakimś bezpiecznym miejscu, na wypadek, gdyby ten podstawowy zginął. Silikonową klatkę można rozciąć nożyczkami, ale do stalowej trzeba wołać ślusarza…

Oblicza chastity play

Noszenie chastity cage jest tylko jednym z elementów BDSM. Może być połączone z upokarzaniem – odjęcie męskości i pozbawienie możliwości jej używania, jedzenie/ubieranie się na komendę itd. Może być też elementem puppy play, czyli uczynienia z suba szczeniaczka.
To jednak takie bardziej zaawansowane praktyki, do których nie każdy ma ochotę dojść. Tymczasem  chastity wcale nie musi być ekstremalne i mogą wypróbować ją w zasadzie wszyscy panowie, lubiący pozycję suba. Wtedy chastity może stać się elementem gry wstępnej, trwającej nawet kilka godzin, w czasie której sub będzie podniecany i pobudzany, by klatka sprawiała mu ból (którego sam chce). Całkiem sporo mężczyzn nosi też klatki na penisa nie będąc w relacji sub-dom, a dla własnej potrzeby, ciekawości, oddalenia momenty orgazmu przy masturbacji.

Zasady przy klatkach na penisa

O jednej wspomnieliśmy już wcześniej – jeśli klatka jest zamykana na klucz, to jeden z nich dostaje keyholder, drugi zostaje przy subie lub w bezpiecznym miejscu, do którego sub ma dostęp. W każdej relacji coś może się zdarzyć i w takim wypadku sub musi mieć możliwość „rozkucia” penisa.
Przy samym zakładaniu trzeba pamiętać o środku poślizgowym, wskazane jest też pozbycie się zarostu intymnego, bo klatka może szarpać za włoski.
Przed założeniem klatki trzeba ją dokładnie obejrzeć i sprawdzić wykończenie, czy nie ma tam zadziorów, pęknięć, nierówności.
Po założeniu sprawdzamy, czy nic nie ciśnie zbyt mocno. Długotrwały silny ucisk na penisa i jądra może być niebezpieczny.
Pierwsze noszenie klatki nie powinno być długie – wystarczy godzinka. Jeśli uznacie, że jest to zabawa dla was, to przedłużacie o około godzinę każdego dnia. Po 2-3 tygodniach możecie spróbować spać w klatce.
Prysznic rano, wieczorem, a i w ciągu dnia nie zaszkodzi – kwestia higieny i zapachu, jaki dają pozostałości moczu na klatce.
I oczywiście podstawowa – nic na siłę. BDSM z założenia ma być konsensualne.

Klatka erekcyjna i klatka na penisa

Na koniec małe wyjaśnienie różnicy w terminologii. Klatka na penisa chastity cage to akcesorium, którego z założenia działa jak pas cnoty, uniemożliwiając/utrudniając aktywność seksualną. Gdy penis zostanie tam włożony, to erekcji nie osiągnie, a jej próby będą bolesne. Co innego klatka erekcyjna – ta jest przewidziana właśnie po to, by móc podtrzymać wzwód. Są to połączone trzy (czasem więcej) pierścienie erekcyjne. Jedno z drugim nie ma więc wiele wspólnego.