Najprościej rzecz ujmując lubrykanty są jednym ze sposobów, by sex uczynić przyjemniejszym. Żele intymne, poślizgowe, nawilżające – mają różne określenia, ale jeden cen. Zwiększenie wilgotności w miejscach intymnych, przez co penetracja staje się łatwiejsza a doznania bardzo szybko i bardzo wyraźnie rosną. Bez wątpienia największą korzyść z nich czerpią kobiety, dla których komfortu i rozkoszy odpowiednia doza wilgoci jest po prostu konieczna. Ale i męskie wrażenia, zarówno podczas stosunku czy też masturbacji, są odczuwalnie mocniejsze.

Z dobrym żelem nawilżającym warto się zaprzyjaźnić i sięgać po niego za każdym razem, bez względu na płeć i ilość osób w łóżku. Jaki będzie najlepszy lubrykant dla was?

Lubrykant na bazie wody

Najbardziej klasyczne i jednocześnie najbardziej wszechstronne. Nadają się do każdego rodzaju seksu, chociaż przy stosunku analnym często bardziej polecane są żele silikonowe, albo wodne – ale z oznaczeniem, że są właśnie do seksu analnego. Można je także stosować ze wszelkiego rodzaju akcesoriami erotycznymi. Niezależnie od tego, z jakiego materiału zostały wykonane, to nawilżający żel wodny – mają one za bazę przecież wodę – uszkodzić ich nie ma prawa.

Są łatwe w aplikacji, ale też możliwe do łatwego usunięcia, po prostu strumieniem wody czy nawet chusteczką nawilżającą. Błyskawicznie uzupełniają naturalną lubrykację kobiety, a wiele par sięga po nie już przy pieszczotach, nie czekają na penetrację. I to bez wątpienia doskonały pomysł.

Lubrykanty silikonowe

Silikonowe środki nawilżające polecane wszędzie tam, gdzie konieczne jest nawilżenie mocniejsze niż standardowe. Mają lekko jedwabistą konsystencję, rozprowadzają się bardzo łatwo i długo pozostają na miejscu. Na tyle długo, że osoby lubiące seks w wodzie czy pod prysznicem mogą spokojnie sięgnąć właśnie po taki środek nawilżający. Bardzo skuteczne podczas seksu analnego, gdzie pozwalają na gładką i przyjemną zabawę. Niestety nie jest wskazane używanie ich z akcesoriami silikonowymi, a takich jest większość. Do zabawy z nimi lepiej wybrać inny żel. Takie jest zalecenie wszystkich producentów, a także osób praktycznie używających akcesoriów. Nie oznacza to, że żel silikonowy może definitywnie zniszczyć ulubiony wibrator ale na pewno może uszkodzić jego powierzchnię czy doprowadzić do odbarwienia.

Hybrydowe środki nawilżające

Lubrykanty hybrydowe to połączenie uniwersalności wodnych i wydajności silikonowych. Dwa w jednym, które sprawdza się bardzo dobrze, również z sex zabawkami. Troszkę droższe niż wodne, jednak ich skuteczność jest tego warta.

Żele pachnące i smakowe

Dla miłośników zabaw ustami mogą być bardzo ciekawym urozmaiceniem. I też zachętą do nich, bo przecież nie dla każdego naturalny smak ciała jest przyjemny. A tu można go zmienić na dziesiątki sposobów. Od klasycznej truskawki i mięty, po połączenia orientalne, egzotyczne czy rodem z cukierni. Smakowe i zapachowe lubrykanty to przepyszny sposób na seks oralny.

Lubrykanty do seksu analnego

Mogą bazować na takich samych składnikach, jak trzy powyższe. Dlaczego jednak warto sięgnąć po ten specjalny rodzaj żelu nawilżającego? Ponieważ mają one bardziej gęstą konsystencję. Lubrykanty analne lepiej trzymają się skóry po aplikacji, nie ześlizgują z niej tak łatwo i tworzą wyraźniej odczuwaną „poduszeczkę” dla członka czy ulubionej zabawki. A gdzie jak gdzie, ale w seksie analnym odpowiednie nawilżenie jest po prostu konieczne.

Miejcie je ze sobą już od pierwszych chwil w łóżku. Sprawdzą się w czasie masażu, pieszczot, gry wstępnej. Niezastąpione, jeśli bardzo się spieszycie, a wnętrze kobiety nie jest jeszcze gotowe na penetrację. Doskonale zwiększają wrażliwość ciała podczas zabawy z akcesoriami erotycznymi, masażerami czy masturbatoramiMocno wskazane wszystkim którzy lubią duże wibratoryplugi czy dildo. Środek nawilżający sprawia, że łatwiej będzie je włożyć w odpowiednie miejsce, ale także zmniejszy ryzyko podrażnień i otarć naskórka.

Niezależnie co kupujecie w naszym sex shopie, dołączcie do tego żel nawilżający. Nie będziecie żałować.