Stosunek musi być za obopólną zgodą, to należy powtarzać w szczególności osobom, które dopiero rozpoczynają życie erotyczne. Oprócz tego trzeba pamiętać o bezpieczeństwie. Najlepiej mieć zaufanego partnera, któremu się ufa. Poza tym pamiętać o zabezpieczeniu. Stosunek przerwany nie jest formą antykoncepcji i nie chroni przez chorobami wenerycznymi. Na początek warto mieć prezerwatywy. Warto również zgłosić się do ginekologa po tabletki antykoncepcyjne. Oczywiście bezpieczny seks, to również dbanie o higienę, odpowiednie przygotowanie się do seksu niezależnie, który jest to raz, dopasowanie gadżetów, zgoda na ”eksperymentowanie” w łóżku.

Jak przygotować się do pierwszego razu?

Jak przygotować się do pierwszego razu

Z pewnością trzeba zadać sobie pytania:

  • czy jestem gotowa/y na rozpoczęcie współżycia?
  • czy to jest odpowiednia osoba do pierwszego razu?
  • czy jestem w stanie wziąć odpowiedzialność w przypadku nieplanowanej ciąży?

Te trzy pytania są kluczowe w przypadku podjęcia decyzji o seksie. Niestety wiele osób zaczyna współżycie za wcześnie i ponoszą tego konsekwencje np. ”wpadają” w depresję. Stosunek jest wyjątkowy oraz przyjemny, gdy osoby pragną tego, a nie jest to narzucone przez rówieśników np. ”my już jesteśmy po pierwszym razie, a ty jeszcze nie haha” lub ”dlaczego jeszcze nie uprawiałaś/eś seksu aseksualna/y jesteś?”. Takie teksty są krzywdzące i niesprawiedliwe, ponieważ każda osoba sama musi zdecydować, kiedy jest odpowiedni moment i czuje potrzebę zbliżenia się do partnera/ki (Sprawdź Co to znaczy stracić dziewictwo?).

Jeżeli para podejmie decyzję o współżyciu, to najlepiej wybrać miejsce w którym oboje będą się czuć bezpiecznie. Dobrze jest mieć ze sobą prezerwatywy. Do wyboru są w różnych rozmiarach. Kupić można: zapachowe, smakowe, klasyczne, przedłużające stosunek, mini wąskie, z perforowaną powłoką do stymulacji, stymulujące z wypustkami, super szerokie itd. Często gumki są nawilżane środkiem.

Na pierwszą wspólną noc warto mieć także kosmetyki do stymulacji np. Orgasm Cream Couple stymulujący krem do okolic intymnych uniwersalny 30 ml. Używając takich produktów można osiągnąć intensywniejszy orgazm, ponieważ zwiększają wrażliwość na dotyk. Produkty idealne będą do gry wstępnej. Z pewnością sprawdzą się również lubrykanty do nawilżania miejsc intymnych np. Aqua żel nawilżający na bazie wody 500 ml, Back Door nawilżający żel analny na bazie wody z kwasem hialuronowym 100 ml, Woman Nude delikatny żel intymny na bazie wody dla kobiet 100 ml.

Gadżety erotyczne sprawdzą się podczas pierwszego razu np. do gry wstępnej. Można delikatnie pobudzić się nawzajem. Sprawdzać np. miniwibratorem, co partner/ka lubi. Bawiąc się z akcesoriami rozluźni się atmosferę.

Jakie gadżety erotyczne wybrać na początek?

Na początek warto wybrać np. Dempsey wibrator wielofunkcyjny króliczek z pompowaną główką. Do wyboru jest 7 poziomów wibracji. Produkt ma: silikonowe pokrycie, powiększającą się główkę, masażer łechtaczki.

Oprócz tego sprawdzi się Master Orgasm wibrator klasyczny do punktu G, który zawiera wygiętą główkę, 7 trybów pracy, profilowany kształt.

Dla osób początkujących odpowiedni będzie również Power Flower wibrator z wibrującą końcówką kwiatka wykonany z miękkiego silikonu, Michael masażer łechtaczki i całego ciała z funkcją nagrzewania, Endless Fun stymulator wielofunkcyjny dla par i zabaw solo. Warte uwagi są także dilda naturalne, kulki gejszy klasyczne do ćwiczeń mięśni kegla oraz jajka wibrujące klasyczne do pobudzania dna pochwy. Dobrym pomysłem jest dołączenie do tego akcesoriów BDSM. Najpierw można zacząć od samej opaski, liny do krępowania, bądź taśmy. Dla osób, które od razu chcą ”zaszaleć” są zestawy BDSM, obroże, kajdanki, klamry, pejcze, kneble itd. Wybór gadżetów erotycznych zależy od par. Jedne wolą powoli wprowadzać zabawki, testować, sprawdzać, czy to jest dla nich, a inne chcą przeżyć przygodę i myślą ”raz się żyje” trzeba próbować nowych rzeczy.

O czym jeszcze należy pamiętać, aby seks był bezpieczny?

Z pewnością dobrze jest mieć stałego partnera, którego się zna. Przygodny seks może i jest emocjonujący, ale nie wiadomo, czy druga osoba nie jest chora lub nie jest nosicielem wirusa. Przecież sam/a może o tym nie wiedzieć. A w ciągu kilku godzin nie pozna się człowieka na tyle, aby określić, czy jest wszystko w porządku. Stały związek jest bardziej bezpieczny. Będąc z kimś na stałe śmiało można mówić o swoich potrzebach, obawach, wizjach, ponieważ nie ma dystansu i poczucia zawstydzenia. Oczywiście są osoby, które traktują seks, jak zwyczajną czynność i nie przywiązują do tego wagi, ale czy taka postawa jest godna naśladowania? Nie sądzę! Do współżycia należy podchodzić odpowiedzialnie.
Używając zabawek erotycznych nie można zapominać o środkach czyszczących. Usuwają one patogeny, drobnoustroje, ale nie niszczą powłoki gadżetów. Praktycznie wszystkie są bez alkoholu, mają delikatną formułę, zostały przebadane dermatologicznie, są przeznaczone dla osób ze skórą wrażliwą. W ofercie jest wiele produktów do wyboru np. Toy Cleaner płyn do czyszczenia gadżetów erotycznych 150 ml, Płyn do czyszczenia gadżetów erotycznych 50 ml, Femintimate antybakteryjny płyn do czyszczenia gadżetów erotycznych 150 ml.

Bezpieczny seks – podsumowanie

Bezpieczny seks kojarzy się przede wszystkim z pierwszym razem, a pojęcie to jest o wiele bardziej złożone. Temat ten jest dość często niestety pomijany, a powinno to być powtarzane ludziom w każdym wieku. Zaczynając od podstawówki, aby młodzież wiedziała, jak się zabezpieczyć, że trzeba powiedzieć nie, gdy nie ma się ochoty na współżycie, seks nie jest ”wyścigiem”. Ludzie dorośli często pomijają ”pojęcie” bezpiecznego seksu – wystarczy poczytać wypowiedzi na forach internetowych. Zatem bezpieczny seks, to cudowny pierwszy raz i każdy kolejny, świadoma zgoda na stosunek, komfort psychiczny, szacunek i zrozumienie drugiej osoby, uczucia, odpowiednie wybranie miejsca, dopasowanie gadżetów, wybranie zabezpieczenia, dbanie o siebie, używanie środków do higieny. Widzisz, ile czynników się na to składa? A to i tak jeszcze nie wszystko. Jednakże resztę dopiszcie. Zadanie dla was – napisz, czym jest dla Ciebie bezpieczny seks?

Sugerujemy też zapoznanie się z wpisem Jak założyć prezerwatywę? Jaka skuteczność?

Polecamy również wpis tej samej autorki Seks XXI wieku.